Cygaretka to,technicznie rzecz ujmując, wyrób tytoniowy przypominający formatem bardzo małe cygara. Stanowi ona osobną grupę produktów adresowanych do tych którzy nie zawsze mają cierpliwość i czas na rozkoszowanie się „Churchillami”. Jak się pali cygaretki ? nad wyraz dobrze.Dla kogo?

Odpowiedź jest prosta. Cygaretki są właściwie dla każdego dorosłego. Tak dla mężczyzn, jak kobiet. Choć jest to produkt adresowany specjalnie do kobiet, ze względu na fakt, iż panie nie palą przeważnie cygar, jako że to uchodzi za czysto męskie zajęcie. Czy słusznie? Nie wydaje mi się. Cygaretkę, w przeciwieństwie do cygara można zapalić w każdych warunkach, gdy tylko mamy kilka minut wolnego. Wymaga mniej wprawy niż palenie cygar, nie trzeba jej obcinać, jej smak nie zmienia się w trakcie palenia i nie jest to poczytywane jako wada. Dodatkowo cygaretki są znacznie mniej pretensjonalne. Nie wymagają noszenia garnituru, czy aparycji detektywa Kolombo. Dobre cygaretki palą się wolniej niż papieros, ale nie spędzimy nad nimi dłużej niż 30 min, to zresztą i tak znacznie zawyżona średnia czasowa.

Jak palić cygaretki ?

Cygaretki rozpalamy równomiernie, najlepiej zapałkami, lub zapalniczką żarową. Zapalniczki benzynowe, choć doskonale się prezentują, to zauważalnie zmieniają smak. Palić należy raczej powoli, nie zaciągając się. Zarówno moc, jak i długość cygaretek sprawia, że nie sposób jest się nimi dłużej zaciągać. Przeważnie cygaretki mają co najmniej 1 gram tytoniu więcej, oraz wyższą, o ponad miligram zawartość nikotyny niż papierosy. Palić winniśmy powoli,w przeciwnym wypadku dym robi się gryzący i nieprzyjemny. Gdy skończymy palić najlepiej odłożyć cygaretkę do popielniczki by sama dogasła. Gaszenie jej na siłę może spowodować, że po pomieszczeniu rozejdzie się niezbyt przyjemny zapach.

Jakie wybrać ?

Wybór jest stosunkowo duży. Możemy wybrać cygaretki aromatyzowane, z filtrem lub ustnikiem, owinięte tradycyjnie liściem tytoniu, lub bibułką, w wersji długiej lub mini. Ja polecam opcje najbardziej typowe, a więc te bez ustników i filtrów, owinięte jedynie zewnętrznym liściem tytoniu. Wybór poszczególnych marek jest bardzo szeroki i uzależniony jedynie od okresowej dostępności. Moje subiektywne zestawienie prezentuje poniżej, mam nadzieje, że ułatwi wam ono zakupy. Colt – najprostsze i najtańsze cygaretki, konkurujące raczej z aromatyzowanymi papierosami. Mają typowy papierosowy filtr i trzy możliwe smaki – wiśni, rumu lub wanilii. W smaku mocno perfumowane, średnio ciężkie. Wybór odrobinę lepszy niż, na przykład smakowe papierosy. Vegafina – cygaretki w wersji mini, także możliwy smak waniliowy. Bardzo łagodne, szybko się palą, niezbyt mocne, ciekawe aromatycznie. Ładnie zdobione metalowe pudełko posłuży za zgrabną papierośnice, ale nie zmieści niestety zapalniczki czy zapałek. Neos Selection Presto – 20 cygaretek w pojemnym opakowaniu. W smaku tradycyjne, konserwatywne, zachowują aromat dość długo. Lekko nudnawe , ale stosunkowo tanie. Panter – cała seria cygaretek Panter ma w sobie zadziorność i pazur dzikiego zwierza. Szczególnie mocno polecam wersje cappuccino. Spice Islands– rewelacyjne cygaretki od producenta znanych papierosów aromatyzowanych. Jedyne w swoim rodzaju doznanie pękających podczas palenia goździków i rewia aromatów, jaka wydobywa się z tych cygaretek sprawia, że są one niezapomnianym przeżyciem.


 

 

3 KOMENTARZE

 1. Podczas palenia cygara najlepiej popijać koniak, a jak to jest z cygaretkami ? Co najlepiej pić pod cygaretki ? Kawę, czy może jakiś alkohol ? Jakie napoje polecacie do papierosów ?

  • Większość cygaretek ma dość mocny, pieprzny aromat. Do takich wyrobów
   najlepsza będzie moim zdaniem wyrazista w smaku brandy lub wręcz whisky.
   Do lżejszych cygaretek polecam gładkie brandy de jerez. Do papierosów –
   no cóż, nie mam swoich typów :)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ