Bimbrownicy to serial opowiadający o losach producentów nielegalnego alkoholu z obszaru amerykańskich Appalachów. Seria śledzi proces wyrabiania księżycówki, tworzenia odpowiedniej aparatury, a także relacjonuje kłopoty z prawem w jakie wpadają bohaterowie.

Uwaga! Tekst zdradza fabułę pierwszego sezonu serialu, jeśli chcesz dowiedzieć się czegoś o losach bohaterów bez wchodzenia w fabularne szczegóły, polecam tekst o Climax Moonshine robionej przez Tima Smitha.

Bimbrownicy sezon 1 : wielkie otwarcie

W trakcie tego sezonu poznajemy podstawy produkcji bimbru, dowiadujemy się dlaczego aparatura do pędzenia stać musi w lesie oraz jak zabezpieczyć sprzęt przed wścibskim okiem policji. W kolejnych odcinkach obserwujemy przygotowania do rozpoczęcia sezonu bimbrowniczego, przygotowywanie zacieru i sam proces pędzenia, wreszcie sprzedaży trunku.

Bimbrownicy sezon 1: obsada

Ten sezon posiada stosunkowo niewielką obsadę, złożoną de facto z trzech bimbrowników i postaci pobocznych:

Tim Smith

Bimbrownika w ogrodniczkach poznajemy już od pierwszego odcinka pierwszego sezonu i będziemy mu towarzyszyć także w kolejnych seriach, podczas prób zalegalizowania własnego biznesu. O moim spotkaniu z Timem pisałem w relacji z Whisky Live Warsaw.  Jest niezwykle charakterystycznym, kolorowym a przy okazji dość skromnym człowiekiem. W pierwszym sezonie bimbrowników uchodzi za wzór pracowitości i amerykańskich cnót.

(Steven Ray) Tickle

Wspólnik i przyjaciel Tima. Dość nerwowy, lubiący wypić, ale sympatyczny jegomość. W serialu pełni rolę trochę czarnego charakteru. To on ma namawiać swojego kumpla do złego, choć pamiętajmy, że w rzeczywistości obaj zajmują się nielegalnym biznesem.

JT

Nastoletni syn Tima i Shelby Smith. W pierwszym sezonie ojciec przyucza go do bimbrowniczego fachu.

Marvin „Popcorn” Sutton

Legenda bimbrownictwa w Appalachach i typowy mieszkaniec południa. Ma w sobie wszystkie cechy typowego “rednecka”, choć w dobrym tego słowa znaczeniu. Popełnił samobójstwo po tym, jak został zdemaskowany przez policję.

Jesse

Agent ścigający bimbrowników. Jest pocieszny, “miśkowaty” i bardzo nie udolny. Pojawia się tylko w pierwszym sezonie.

fot. w nagłówku: Andrea Arbogast

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ