Malibu to jeden z najpopularniejszych likierów dostępnych na sklepowych półkach. Zobacz, jak prosto można zamienić go w dobre drinki.

Malibu, czyli co?

Często mylnie nazywamy ten mleczno biały likier rumem. W języku angielskim określenie coconut rum dotyczy likierów na bazie rumu z dodatkiem kokosu, kokosowej śmietanki lub kokosowych aromatów. Z uwagi na ten dodatek nie jest to więc rum. Ponadto, Malibu zawiera także znacznie mniej alkoholu, co czyni ten likier znacznie bardziej pijanym.

Z czym pić malibu?

pina coladaProsta odpowiedź jaka się nasuwa to oczywiście “z mlekiem”. Tak przeważnie mieszało się ten likier w czasach, gdy na Słowacji nie było euro, a w Polsce Unii Europejskiej. Masowo przywożone od naszego sąsiada alkohole wprowadziły nas w świat egzotycznych połączeń. Darujcie sobie jednak malibu z mlekiem. Zamiast tego, proponuje zblendować świeży miąsz kokosowy z lodem i odrobiną czegoś słodkiego.

Drinki z Malibu

Sorbet bay ciasteczkowy

  • ¼ małego kokosa (lub dwie kopiate łyżki śmietanki kokosowej)
  • 50ml malibu
  • 2-3 ciastka czekoladowe (typu Oreo)

Całość blendujemy i podajemy w wysokiej szklance.

Pinacolada

Malibu ze swej natury doskonale łączy się ze wszystkim, co tropikalne. Doskonale pasuje do Pinacolady, ale musimy pamiętać, by nie przesadzić z ilością cukru. Przepis na Pinacoladę z malibu znajdziecie w tekście o drinki z rumem.

Malibu Bay Breeze

drinki z malibu
fot. Rusty Gillespie / flickr.com

Klasyczna wersja tego drinku oparta jest o wódkę. Malibu sprawia, że Bay Breeze zyskuje głębi i staje się dobrym wyborem w letnie po południe, gdy chcemy się napić czegoś lekkiego.

  • 50ml malibu
  • 100ml soku pomarańczowego
  • 20ml soku żurawinowego
  • Lód

Do szklanki z lodem wlewamy malibu i sok pomarańczowy. Dodajemy powoli sok żurawinowy i gotowe.

Sun splash

Ten drink opiera się o trzy składniki połączone w równych proporcjach. Do szklanki z lodem wlewamy po 50ml soku ananasowego,malibu i soku z grejpfruta. Mieszamy i podajemy.

 

Surfer on Acid

Drinki z malibu
fot.Rusty Gillespie/flickr.com

Prosta receptura, która na papierze brzmi niezbyt apetycznie, w szklance zamienia się w jeden z ciekawszych drinków na bazie malibu. Wystarczy połączyć ze sobą w równych proporcjach (po 20 lub 30ml) sok ananasowy, likier Jagermaister i malibu. Całość ma lekko ziołowy, delikatnie słonawy i kokosowy, ale przyjemny smak.
Oczywiście, drinki z malibu nie muszą ograniczać się jedynie do powyższych połączeń. Warto wypróbować ten kokosowy likier w zastępstwie, na przykład zwykłego rumu, czy innych alkoholi.

drinki z malibu
fot. Benjamin Thompson

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ