Dlaczego obecnie tak dużo osób sięga po kotwy chemiczne? Czym cechują się te produkty? Z czego się składają? Jakie mają zastosowanie? Poznaj wszystkie najważniejsze kwestie dotyczące tych właśnie elementów.

Z czego składają się kotwy chemiczne?

Co to są w ogóle kotwy chemiczne? Osoby, które wcześniej nie miały nigdy do czynienia z takimi produktami powinny wiedzieć, że są to nowoczesne produkty chemiczne. Służą one chociażby do mocowania na przykład ciężkich przedmiotów. Zarówno do powierzchni poziomych, jak i pionowych. Z czego składają się zaś kotwy chemiczne? Trzeba tutaj wymienić dwa podstawowe elementy. Są to zaś żywica i utwardzacz. Wszystko jest zapakowane w specjalną tubę. Co jeszcze może znajdować się w zestawie (wszystko oczywiście zależy od rodzaju danego sprzętu)? Jest to między innymi dozownik z dyszą, która ma za zadanie wymieszać oba składniki. Czasami w zestawach sprzedawane są dodatkowo pompki lub narzędzia (służące przede wszystkim do oczyszczania otworów), które ułatwiają pracę z kotwami chemicznymi. W jaki sposób zaś działają te produkty? Wszystko w tym temacie odbywa się na zasadzie adhezji. Jest to natomiast powierzchniowe łączenie się dwóch substancji. Od czego zależy zaś moc kotwy chemicznej? Wpływ na ten właśnie konkretny czynnik ma natomiast siła sklejenia dwóch konkretnych materiałów zastosowanych w czasie realizowania danej pracy.

Zobacz: http://www.frywolna.pl/gdzie-warto-stosowac-sruby-nierdzewne/

Kiedy kotwy chemiczne są często stosowane?

Kotwy chemiczne są bardzo uniwersalne. Z powodzeniem mogą być stosowane do budowania nowych nieruchomości, jak i remontowania starszych domów, mieszkań itp. Dobrze sprawdzają się w czasie naprawiania otworów, gdzie wcześniej były zastosowane kotwy mechaniczne. Kiedy jeszcze warto je użyć? Okazuje się, że kotwy chemiczne przydają się w trakcie mocowania określonych przedmiotów w strukturach pełnych mocnych (chodzi między innymi o beton) i tak samo pełnych słabych (jak chociażby w cegle) itp.

Bardzo często wybierana jest między innymi kotwa chemiczna Elbrus WCF-VESF / WCF-VESF-E. Co ją charakteryzuje? Jest to produkt stosowany w przypadku średnich i dużych obciążeń. Zakres temperatury tego zestawu kształtuje się w przedziale od +5℃ do +30℃ (WCF-VESF) i od +10℃ do +45℃ (WCF-VESF-E). Gdzie konkretnie takie produkty są często używane? Na przykład do wykonywania mocowań elementów konstrukcyjnych lub elementów niekonstrukcyjnych. To nie wszystko. Takie kotwy chemiczne sprawdzają się też w czasie mocowania konstrukcji fasad, czy elementów wsporczych itd.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here