Mezoterapia igłowa cieszy się zainteresowaniem wielu osób na całym świecie. Stosuje się go do redukcji oznak starzenia, cellulitu, rozstępów, a nawet blizn po trądzikowych. Stosuje się ją też do walki z łysieniem i przebarwieniami, a nawet w walce z nadmiarem tkanki tłuszczowej.

Czym jest mezoterapia igłowa?

Zabieg mezoterapii igłowej polega na wstrzyknięciu pod skórę substancji aktywnych takich, jak osocze bogatopłytkowe, kwas hialuronowy, witaminy, aminokwasy, mikroelementy oraz kofeinę. Wykonuje się go za pomocą malutkich igieł lub pistoletu na głębokość 2 – 4 mm lub 1 – 3,5 mm. Igła dociera do podskórnej warstwy tkanki tłuszczowej.

Przed zabiegiem lekarz przeprowadza wywiad z pacjentem, aby wykluczyć wszelkie przeciwwskazania i dobrać odpowiedni preparat.

Podczas zabiegu, pacjenci z niskim progiem bólu otrzymają znieczulenie w formie kremu znieczulającego. Ślady po mezoterapii bardzo szybko znikają i nie pozostawiają blizn. W trakcie zabiegu może wystąpić niewielkie krwawienie, które jest niegroźne dla pacjenta. Po zabiegu mogą pojawić się krwiaki lub zaczerwienienia – znikają w przeciągu 6 lub 72 godzin. Klinika wrosinski.pl zapewnia swoim pacjentom kompleksową opiekę oraz fachową poradę.

Jak długo czka się na efekty?

Jak wiadomo jeden zabieg nie przyniesie pożądanych skutków. Rekomenduje się przejście serii od 3 do 6 zabiegów. Najlepiej wykonywać je co 2 tygodnie. Po pierwszej serii zabiegów zaleca się wykonywanie 2 zabiegów w miesiącu, a na ostatnim etapie terapii raz na pół roku.

Po pierwszym zabiegu skóra jest wyraźnie nawilżona. Podczas kolejny wizyt uzupełnia się niedobory witamin i mikroelementów w skórze, pomóc skórze w regeneracji i opóźnić procesy starzenia.

Efekty mezoterapii igłowej

W wyniku przeprowadzonego zabiegu skóra jest nawilżona, błyszcząc i wyraźnie napięta. Mezoterapia igłowa uzupełnia niedobory witamin i minerałów w głębokich warstwach skóry. Stymuluje mikrokrążenie, co pobudza skórę do produkcji nowych włókien kolagenowych. Oznaki zmęczenia znikają, a cera jest widocznie odmłodzona.

Najlepsze efekty przynosi wykonanie zabiegu mezoterapii z wykorzystaniem własnego osocza bogatopłytkowego. Po pobraniu krwi od pacjenta, odwirowuje się ją, aby uzyskać trombocyty – są one niezwykle ważne dla procesów regeneracji. Zabieg z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego pomaga w zapobieganiu łysieniu, zwalczaniu cieni i worków pod oczami oraz zapewnia regenerację i prawidłowe odżywienie skóry.

Przeciwwskazania i efekty uboczne

Do przeciwwskazań do podjęcia zabiegu zaliczamy:

– ciążę oraz karmienie piersią
– miesiączka
– cukrzyca
– nowotwory i choroby autoimmunologiczne
– alergia na preparaty użyte podczas zabiegu
– leczenie z użyciem leków przeciwzakrzepowych

Do efektów ubocznych należy ww. krwawienie i zaczerwienienie. Do nich zaliczamy również obrzęki, zasinienie i reakcje alergiczne na użyte preparaty. Jeśli wystąpią jakiekolwiek inne niepokojące objawy należy jak najszybciej skonsultować się z lekarzem w celu podjęcia dalszych kroków.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here