Dzieci bardzo często dopada nuda. My sami czasem miewamy takie chwile, w trakcie których kompletnie nie wiemy, co ze sobą zrobić, a jako że maluchy są od nas znacznie bardziej żwawe i energiczne, muszą bezustannie poddawać się działaniu różnych bodźców, bo w przeciwnym wypadku czują się po prostu nieszczęśliwe. Zazwyczaj staramy się im samodzielnie wynajdywać różne zajęcia.

Po to właśnie kupujemy różnego rodzaju zabawki, aby zaproponować je maluchom w momencie, gdy sami nie będziemy mieć dla nich dostatecznej ilości czasu, aby wyjść z nimi na spacer lub udać się na plac zabaw. Niektóre atrakcje dla dzieci warszawa i okolice są jednak tak wspaniałe, że idealnie poradzą sobie z dziecięcą nudą i zapewnią im fantastyczną rozrywkę. Szczególnie dobrze sprawdzą się w chwilach niepogody.

Jedną z najlepszych placówek dla wszystkich dzieci jest po prostu zoo

Możliwość zobaczenia tych wszystkich niesamowitych zwierzątek na żywo staje się dla maluszka emocjonującym przeżyciem. Żyrafy, hipopotamy czy słonie, które dotychczas mógł oglądać wyłącznie w swoich książeczkach lub animowanych bajkach lub programach przyrodniczych, nagle ukazują się przed nim w całej swojej okazałości. Wizyta do zoo jest połączeniem wartościowej lekcji edukacyjnej i czystej rozrywki.

atrakcje dla dzieci warszawa i okolice

Sami na pewno dobrze pamiętamy te chwile, gdy nasi rodzice zabierali nas do ogrodów zoologicznych. Kojarzymy je z cudownym i zupełnie beztroskim czasem – jedzeniem zapychającej usta i pełnej cukru waty cukrowej, szaleństwami na placach zabawach (często są one uzupełnieniem ogrodów zoologicznych) oraz przede wszystkim spotkaniami z najgroźniejszymi zwierzętami naszego świata. Zafundujmy swoim pociechom podobne wspomnienia.

Przynajmniej raz w roku odwieźmy z nimi zoo. Udajmy się do tego, które znajduje się w naszym mieście albo nawet zróbmy sobie dłuższą wycieczkę i pojedźmy np. do Wrocławia. Tam bowiem będziemy mogli zawitać nie tylko w typowym zoo, ale też w afrykarium – odwiedzimy je nawet podczas niepogody, gdyż znajduje się ono w zamkniętym obiekcie, czynnym o każdej porze roku, niezależnie od warunków atmosferycznych.

Inne ciekawe atrakcje dla dzieci warszawa i okolice to po prostu place zabaw

Jeżeli więc aktualnie nie mamy tylu pieniędzy, by zaproponować swojemu maluchowi bardziej wartością rozrywkę i zabrać go do ogrodu zoologicznego bądź wrocławskiego afrykarium, udajmy się z nim po prostu na zwykły plac zabaw. Jeśli mieszkamy na jakimś osiedlu, najprawdopodobniej nie będziemy musieli nawet w tym celu jakoś specjalnie opuszczać swojego miejsca zamieszkania.

W ciągu kilku minut i to na piechotę dostaniemy się do osiedlowego placu, na którym o każdej porze roku bawi się mnóstwo dzieciaków. Takie miejsca to świetny sposób na nawiązanie nowych znajomości. Jeżeli więc nasz maluch ma pewne trudności z zagadywaniem do rówieśników, razem z nim jak najczęściej odwiedzajmy popularne place zabaw. Początkowo możemy bawić się razem z nim.

Gdy już maluch oswoi się z nowym miejscem, pozostawmy go z jego zabawkami w piaskownicy, a sami usiądźmy z boku na ławce i przyglądajmy się jego działaniom. Nawet jeśli nasze dziecko samo jest nieśmiałe, inne szkraby na pewno szybko zainteresują się jego zabawkami i zaproponują mu wspólne tworzenie budowli z piasku. Maluch zacznie podświadomie rozwijać swoje zdolności społeczne i być może dzięki temu zacznie z dużą łatwością nawiązywać nowe kontakty.

wizyta w zoo

Jeżeli jednak pogoda za oknem jest tak nieznośna, że nie jesteśmy w stanie zabrać swojego dziecka ani do ogrodu zoologicznego, ani tym bardziej na plac zabaw, odwiedźmy z nim kino. Warto na pewno rozwijać wśród dzieci zainteresowanie kulturą. O ile taki teatr mógłby okazać się dla nich zbyt poważnym miejscem, a w operze kilkulatek nie wysiedziałby w jednej pozycji dłużej niż przez kilkanaście minut, tak za kinem przepadają wszyscy – i dorośli, i najmłodsze dzieciaki.

Być może już kiedyś odwiedzaliśmy ze swoim dzieckiem takie miejsca. Róbmy to jednak częściej – starajmy się chodzić go kina przynajmniej raz w miesiącu. Niektóre z bajek niosą ze sobą przekaz edukacyjny. Są bardzo wartościowe i pokazują maluszkom, że warto pomagać innym czy nawiązywać nowe znajomości.

Zawsze, gdy tylko będziemy mieli zamiar udać się do kina, sprawdźmy dokładnie cały repertuar i dowiedzmy się, o czym opowiadają poszczególne bajki i filmy. Wybierajmy takie, z których nasze dzieci będą mogły się czegoś nauczyć i dowiedzieć. Dzięki temu w przyjemny dla nich i zupełnie naturalny sposób zadbamy o aktualny poziom ich wiedzy. O to właśnie chodzi!

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here