Pisane może być formą zarobku. Istnieją przecież zawody takie jak redaktor, copywriter, pisarz czy ghostwriter. Są to bardzo popularne zawody, dzięki którym zarabiany poprzez pisanie teksów różnej formy. Co jednak w przypadku kiedy chcemy pisać własnego bloga? Czy można na tym zarobić? Odpowiedź braki – TAK! Jednak aby blog był czymś, na czym da się zarobić musimy podejść do niego w odpowiedni sposób. Już odpowiadamy w jaki!

Przeczytaj też: http://kobietawe-biznesie.pl/czy-blog-moze-byc-praca/ 

Jak zarabiać na blogu? 

Autentyczność, to w pierwsza cecha, która pozwoli nam na zarobek na blogu. Najpierw pomyślimy nad tym, czym wyróżniamy się na tle innych twórców oraz wybierzmy formy, która będzie najbardziej odpowiednia dla nas. Jeszcze nie tak dawno najbardziej popularne były blogi jedynie tekstowe. To, jak będzie wyglądał nasz blog zależy przede wszystkim od naszych osobistych preferencji oraz umiejętności. Warto jest opatrzeć jednak wpisy zdjęciami, które będą ilustrowały jego treść. Wizualna strona odgrywa tutaj bardzo ważną rolę, ponieważ to pierwsze, na co zwracamy uwagę lądując na danej stronie. Kiedy chcemy, żeby nasz blog wyglądał profesjonalnie możemy poszukać pomocy u specjalistów zajmujących się contentem lub designem. 

A może vlog? 

Kiedy nie jesteśmy mistrzem pisania, powinniśmy zastanowić się nad tym, czy vlogowanie jest właściwym medium dla nas. Vlog prowadzony jest przy pomocy z filmów wideo. To czy będą to krótkie wrzutki, czy raczej dłuższe pogadanki zależy tylko i wyłącznie od tego, w czym czujemy się najbardziej swobodnie. Obecnie na platformach streamingowych wiele osób zamieszcza vlogi ze swojego życia. Jest to dobry sposób na budowanie swojej rozpoznawalności oraz nawiązywanie współpracy z innymi markami. Pamiętajmy, że jest to nieco bardziej wymagająca forma, ponieważ zazwyczaj pierwsze ujęcie nie wychodzą idealnie. Przydadzą się więc umiejętności edycji oraz znajomości trendów panujących wśród najczęściej oglądanych treści. 

Buduj jak największe zasięgi 

Ważną kwestią przy blogowaniu oraz vlogowaniu są zasięgi. Możemy reklamować swojego bloga w miejscach, który związany jest z prezentowanym przez nas contentem. W taki sposób możemy przyciągnąć więcej osób, które podzielają nasze pasje oraz chętnie będę oglądać publikowane przez nas treści. 

Zobacz też: http://www.larobes.pl/urlop-macierzynski-a-home-office/ 

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here