Regularne i zbilansowane posiłki powinny być podstawą każdej diety. Niezależnie od tego, jaki zawód wykonujemy i gdzie pracujemy, powinniśmy pamiętać o sięganiu w czasie pracy po zdrowe i sycące przekąski, które będą w stanie podtrzymywać wysoki poziom naszej energii, potrzebnej organizmowi do dalszego wykonywania pracy. Dieta lunch do biura może pozytywnie wpłynąć na efektywność wykonywanej przez nas pracy.

Zdrowe przekąski i zbilansowana dieta

Zdrowe lunche w biurze oraz przekąski to konieczność dla osób będących na diecie. Niestety, większość z nas kupuje sobie niezdrowe, gotowe jedzenie w byle jakim supermarkecie, zamiast zaopatrzyć się w pełne witamin i makroskładników przekąski. Niezdrowe lunche składające się z frytek, różnych wypieków i innych „pustych kalorii” są bardzo szkodliwe nie tylko dla naszego żołądka, ale również dla sylwetki, o którą tak ciężko walczymy. Jeśli dodamy do tego siedzącą pracę, możemy być pewni, że nadprogramowe kilogramy na pewno przybędą. Dlatego pierwszym krokiem na drodze zmian z odżywianiu powinny być zmiany dotyczące przekąsek w pracy. Mimo tego, że temat ten wydaje się dosyć skomplikowany, ograniczenie niedobrych dla naszego zdrowia przekąsek nie jest takie trudne. Jeśli nie radzimy sobie z tym sami, warto poszukać innego sposobu. Jednym z pomysłów jest skorzystanie z cateringu dietetycznego, który niekoniecznie musi oznaczać zamawianie wszystkich 4-5 posiłków dziennie. Dieta pudełkowa może ograniczać się do jednego posiłku lunchowego zamawianego prosto do biura. Może także zawierać przekąski, wszystko w zależności od naszych potrzeb i zamówienia.

Zdrowe posiłku w biurze

Kluczowym czynnikiem, który decyduje o tym, w jaki sposób zmienia się nasza waga, jest bilans kaloryczny. Musimy jednak mieć świadomość, że kaloria nie jest równa kalorii. Zdrowe przekąski, czyli owoce, sałatki z warzyw, orzechy, kanapki z ciemnego pieczywa, granola w postaci batonów, pieczone jabłka, owsianka czy chipsy bananowe – to doskonałe sposoby na podniesienie poziomu energii podczas pracy w biurze. Jednak jeśli spędzamy za biurkiem ok. 8-10 godzin, wtedy musimy mieć na uwadze choć jeden większy posiłek. Może to być po prostu sałatka z kurczakiem i warzywami, chude mięso z ryżem lub makaronem, omlet czy kasza jaglana. Jeśli nie mamy czasu na przygotowanie samodzielnie takiego posiłku, zawsze możemy wspomóc się opcją – catering dietetyczny Katowice.

Kiedy i jak dużo jeść w pracy?

Jeśli chcemy schudnąć, na pewno nie możemy przekraczać swojego dziennego zapotrzebowania kalorycznego. Musimy jeść troszkę mniej, niż wymaga tego od nas nasz organizm, zwłaszcza, jeśli wykonujemy pracę siedzącą. Jednak z perspektywy utrzymania diety i systematyczności istotne są także źródła kalorii oraz pory spożywania posiłków. Warto stosować się do kilku zasad, czyli rozpoczęcie dnia zdrowym śniadaniem, jeden posiłek w ciągu pracy, a ponadto małe przekąski, które dodadzą nam energii. Oczywiście dużo zależy od objętości naszych posiłków i tego, czy się najadamy.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here