Usługi brokerów kurierskich cieszą się coraz większą popularnością. Dzięki nim możemy nadać paczkę nawet na drugi koniec świata dosłownie w kilka minut. Jakie są różnice pomiędzy tradycyjnymi firmami kurierskimi a firmami brokerskimi? 

Firma kurierska a broker kurierski

Firmą kurierską nazywamy podmiot, który specjalizuje się w dostarczaniu przesyłek pod adresy wskazane przez nadawców. Kurierzy doręczają przesyłki do rąk odbiorców. Za pośrednictwem firmy kurierskiej można wysłać tradycyjne paczki, dokumenty, palety oraz przesyłki o niestandardowych rozmiarach czy kształtach.

Broker kurierski pełni funkcję pośrednika pomiędzy kurierami a nadawcami przesyłek. Klient może w prosty sposób porównać usługi poszczególnych przewoźników i wybrać tego, którego oferta odpowiada mu najbardziej. Nadane paczki dostarczane są do rąk odbiorcy lub do wskazanego przez nadawcę punktu. 

Zalety korzystania z usług brokera kurierskiego

Największą zaletą korzystania z usług brokerów kurierskich są atrakcyjne ceny wysyłki paczek.

Broker kurierski podpisuje umowy z wieloma różnymi firmami kurierskimi i realizuje dla nich dużą ilość zleceń. Dzięki temu może wynegocjować atrakcyjne, niskie stawki za usługi. W konsekwencji nadawcy płacą mniej, chętniej korzystają z usług poszczególnych przewoźników, a ci mają więcej klientów.

Z brokerem kurierskim nie trzeba podpisywać żadnych umów. Aby rozpocząć nadawanie przesyłek, wystarczy założyć darmowe konto w serwisie. Wszelkie formalności związane z wysyłką paczki załatwiane są w kilka minut.

Platforma logistyczna epaka.pl

Kompleksowe usługi brokerskie oferuje operator logistyczny epaka.pl. Firma współpracuje z najpopularniejszymi przewoźnikami w kraju. Za pośrednictwem brokera można nadać paczkę nawet w najbardziej odległy zakątek świata w dosłownie kilka minut. Wszystkie informacje o przewoźnikach dostępne są w jednym miejscu. Klienci mogą w prosty i szybki sposób porównać ich oferty. Takie rozwiązanie pozwala zaoszczędzić mnóstwo czasu.

Broker umożliwia wysyłkę tradycyjnych paczek w opakowaniach kartonowych lub foliowych, kopert o różnych wymiarach, palet lub półpalet, a także przesyłek niestandardowych. Aby skorzystać z usługi, należy wskazać odpowiedni rodzaj przesyłki, określić jego wymiary i wagę, wybrać firmę kurierską oraz podać dane nadawcy oraz odbiorcy. Paczkę można nadać za pośrednictwem strony internetowej (wtedy odbierze ją od nas kurier we wskazanym terminie) lub w jednym z wielu punktów zlokalizowanych w większych miastach w Polsce. Przesyłka dostarczana jest do rąk odbiorcy bądź do wskazanego w zamówieniu punktu odbioru. 

Operator logistyczny epaka.pl oferuje szereg dodatkowych opcji, które wpływają na komfort oraz bezpieczeństwo świadczonych usług. Jedną z nich jest śledzenie paczek GLS, DPD, DHL itd. Dzięki temu nadawca może sprawdzić, gdzie w danej chwili znajduje się wysłana paczka. Inne dodatkowe usługi to możliwość ubezpieczenia przesyłki oraz potwierdzenie SMS odebrania paczki.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here