Dzieci w każdym wieku potrzebują uwagi i opieki ze strony najbliższych osób. Jeżeli jesteśmy rodzicami to musimy zapewnić swojemu szkrabowi odpowiednie warunki, a przy tym pokazywać mu co jest dla niego najlepsze. Dzieci już od samego rana potrafią być energiczne i chętne na nowe aktywności. Warto pomyśleć o dodatkowych zabawach, dzięki którym pociecha będzie mogła wyszaleć się i poznać coś zupełnie nowego.

Dzieci bawią się w przedszkolu, w szkole, w domu i na dworze

Warto wykorzystywać każdą okazję do tego, aby maluch poznał nowe zabawy, otoczenie i ciekawe przedmioty. Interesujące mogą okazać się nawet wspólne zajęcia w domu. Całą rodziną możemy bawić się z kalambury, grać w gry planszowe czy też wykorzystać zajęcia ruchowe. Świetnym pomysłem będzie skorzystanie z atrakcji w miejscowości, w której mieszkamy.

Przy pięknej pogodzie możemy udać się do parku, na boisko, czy nawet na basen. Dodatkowo warto zabierać pociechę na spacery, place zabaw, czy też na siłownię na świeżym powietrzu. Każdy maluch będzie mógł poznać w ten sposób otaczające go piękno, a przy tym skorzysta z ciekawych atrakcji.

Najbardziej popularne są place zabaw, które znajdziemy na osiedlach, w parkach, czy też w innych popularnych lokalizacjach. Każdy rodzic może przyjść ze swoją pociechą i skorzystać z najróżniejszych przedmiotów. Najczęściej spotkamy huśtawki, piaskownicę, drabinki, karuzele, ale również ćwiczenia, które wymagają siły. Dziecko wybierze najlepszą dla siebie propozycję i zajmie się ciekawymi zajęciami wraz z innymi towarzyszami. Dzieci na placu zabaw powinny być przede wszystkim stale kontrolowane przez rodziców.

Należy zwracać uwagę na to, gdzie jest nasz maluch. Jeżeli zauważymy, że szkrab oddala się zbyt daleko to trzeba mu jak najszybciej zwrócić uwagę. Nasza czujność jest kluczowa, ponieważ pociecha może wpaść na pomysł przeniesienia się do innego miejsca. Jako rodzice musimy wytłumaczyć dziecku co może, a czego pod żadnym pozorem nie powinno robić.

plac zabaw

Najważniejszy jest szacunek do innych dzieci

Warto wytłumaczyć maluchowi jak należy zwracać się do drugiej osoby. Wszelkie atrakcje na placu zabaw są wspólne, dlatego szkrab powinien to zrozumieć. Jeżeli zauważymy, że postępuję nie fair to musimy do niego podejść i wytłumaczyć na spokojnie co robi nie tak. W ten sposób uświadomimy dziecko i sprawimy, że zapamięta informacje na przyszłość.

Podczas gdy nasza pociecha bawi się z rówieśnikami my możemy odpocząć i zrelaksować się na pobliskiej ławce. Należy jednak cały czas obserwować co robi dziecko, a przy tym zwracać uwagę na zachowania innych maluchów. Nasz szkrab musi czuć się bezpiecznie, dlatego nie możemy pozwolić, aby inna osoba mu nie dokuczała. W każdej podejrzane sytuacji należy reagować, ponieważ dzieci nie zawsze potrafią poradzić sobie same.

Bardzo ważne jest także, aby dziecko prawidłowo korzystało ze wszystkich urządzeń na placu zabaw. Jeżeli szkrab jest jeszcze mały, to warto wybrać się na bezpieczne i ogrodzone tereny. Pierwszy raz na placu zabaw jest bardzo ważny. Należy pokazać dziecku jak korzystać z poszczególnych elementów. Warto uświadomić pociechę, że nie może wspinać się zbyt wysoko czy też skakać z huśtawek i tak dalej. W ten sposób unikniemy nieprzyjemnych sytuacji.

Dziecko z czasem podpatrzy zachowania rówieśników i będzie bawić się w podobny sposób. Warto zatem zwrócić uwagę na wszelkie zachowania i powiedzieć dziecku, które z nich są prawidłowe, a czego musi unikać. Dzieci na placu zabaw mogą być ze sobą zgrane i chętnie współpracują. Taka sytuacja jest najlepsza, ponieważ nasze dziecko nawiąże nowe znajomości, a przy tym nie będzie nic mu zagrażało.

dziewczynka na zjeżdżalni

W przypadku, gdy pociecha nie dogaduje się z jakąś grupką to warto zmienić plac zabaw i zobaczyć jak zachowuje się wśród innych osób. Dzięki temu unikniemy niepotrzebnych konfliktów i nieporozumień. Każde dziecko może czuć się odrzucone czy też gnębione, dlatego musimy podejmować jak najlepsze decyzje. Nasz szkrab będzie czuł się dobrze w towarzystwie dzieci, które wzajemnie się szanują i potrafią współpracować.

Pamiętajmy, że niezależnie od tego gdzie jesteśmy, zdrowie naszego dziecka jest najważniejsze. Unikajmy miejsc nieodpowiednich dla najmłodszych. Początkowo lepiej wybierać spokojne lokalizacje, gdzie dziecko świetnie spędzi czas w bezpiecznej piaskownicy czy też na niezbyt stromej zjeżdżalni. Z czasem możemy urozmaicać dziecku zajęcia i wybierać coraz to nowsze lokalizacje. Jeżeli mieszkamy w większym mieście to bez problemu odnajdziemy inne, ciekawe rozwiązania.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here