Musisz wysłać przesyłkę do Stanów Zjednoczonych i nie wiesz jak to zrobić? Współczesne firmy kurierskie wyjdą naprzeciw Twoim potrzebom i zadbają o bezpieczny transport przesyłek do USA. Czy paczka do USA wymaga odprawy celnej i czy możliwe jest śledzenie takiej przesyłki? Na te pytania odpowiadamy w naszym artykule.

Różnorodne destynacje na całym świecie

Współczesne firmy kurierskie umożliwiają wysyłkę paczek do wielu różnych krajów, zarówno w Europie, jak i poza nią. Bez względu na to, czy wysyłasz kopertę z dokumentami czy też przedmioty o większych gabarytach, bez problemu znajdziesz dziś firmę transportową gwarantującą wysoką jakość usług oraz wygodę, zarówno osobom prywatnym, jak i firmom z różnych branż. Jedną z popularniejszych destynacji poza Unią Europejską są Stany Zjednoczone. Wysyłkę paczki do USA w konkurencyjnych cenach gwarantuje dziś wiele znanych firm kurierskich. Mnogość różnorodnych firm kurierskich sprawia, że  chwili dokonywania wyboru konkretnego usługodawcy warto skorzystać z wyszukiwarki, którą oferują platformy skupiające większość firm transportowych.

Skorzystaj z usług profesjonalnego operatora logistycznego

Jednym z popularnych operatorów logistycznych współpracujących z przewoźnikami i kurierami na całym świecie jest globkurier.pl za pośrednictwem którego można zrealizować przesyłką do wielu krajów na wszystkich kontynentach. Dzięki praktycznej wyszukiwarce oraz funkcji szybkiej wyceny możliwe jest szybkie wyszukanie kuriera dostosowanego do konkretnych potrzeb. Aby nadać paczkę do USA za pośrednictwem operatora logistycznego należy pamiętać o kilku podstawowych zasadach. W pierwszej kolejności należy odpowiednio zapakować przesyłkę, a następnie zmierzyć ją i zważyć. Po wybraniu jednej z ofert należy zamówić wybranego kuriera i opłacić usługę. W przypadku wysyłki paczka do USA należy także przygotować dokumenty niezbędne do odprawy celnej.

Paczka do USA: o czym jeszcze pamiętać?

Wysyłając przesyłkę poza Unię Europejską należy liczyć się między innymi z koniecznością dokonania odprawy celnej. Jedynym wyjątkiem są przesyłki listowe, w tym dokumenty, które we wszystkich krajach poza Izraelem nie przechodzą odprawy celnej. Konieczność dokonania odprawy celnej wymaga – w zależności od rodzaju przesyłki oraz podmiotu nadającego – dostarczenia dodatkowych dokumentów, takich jak karty odprawy celnej, faktury proforma, oświadczenia czy kserokopie dokumentów firmowych. Szczegółowe informacje na temat wymaganych dokumentów znajdują się na stronie globkurier.pl. Przy wysyłce witamin, leków czy kosmetyków konieczne jest ponadto uzupełnienie dodatkowego dokumentu FDA.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here