W dzisiejszych czasach wszyscy chcą być produktywni. Wszystko co robimy w domu, czy w pracy musi być efektywne i skuteczne. W takich czasach po prostu żyje. Chcemy być bardziej produktywni, jednak często jesteśmy w stanie sprostać tylko obowiązkom, na które wystarcza nam czasu. Czy istnieje metoda na zwiększenie produktywności? Odpowiadamy! 

Przeczytaj też: http://ventureday.pl/metoda-kanban-japonski-sposob-na-wydajnosc/ 

Czym jest metoda Kanban? 

Metoda Kanban polega na wizualizacji procesu, podczas którego stosowana może być na przykład tak zwana tablica kajakowa. Najprostszy układ takiej tablicy to podział na trzy segmenty: ,,Do zrobienia”, ,, W trakcie” oraz ,,Zrobione”. System powinien być uzależniony od potrzeb, do których taka tablica powstała. Umożliwia między innymi przedstawienie procesów bardzo prostych, jak i złożonych, które dotyczą wielu zespołów. Może ona łączyć zespoły na jednym zadaniu. 

W czym pomoże metoda Kanban? 

Metoda z pewnością przyda się do stopniowego ulepszania dostarczanych produktów i usług. Pomaga wyeliminować wąskie gardła w systemie, poprawić przepływ oraz skrócić cykl czasu. W ten sposób pomaga w ciągłym dostarczaniu i szybkim uzyskiwaniu informacji zwrotnych, tak żeby wprowadzić zmiany, które mogą być kluczowe dla naszego klienta. 

Sporo organizacji przyjmuje ten rodzaj metody, żeby stać się bardziej uporządkowanymi i usystematyzowany mi. System Kanban pomaga wykonywać więcej pracy z lepszymi efektami. 

Wszystko na swoim miejscu 

Podstawowa idea tej metody wiąże się z wizualizacją każdej pracy na tablicy. Taki sposób metoda zmienia się w centrum informatyczne. Wszystkie zadania są widoczne i nigdy się nie zgubią, co zapewni przezroczystość danego procesu pracy. Każdy członek zespołu może szybko aktualizować straty z każdego zadania lub projektu bardzo prosty sposób. 

Zobacz też: http://www.larobes.pl/aplikacje-kanban-pomoc-przy-zarzadzaniu-praca/ 

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here