Do produkcji pędzli do makijażu wykorzystuje się dwa rodzaje włosia – całkowicie naturalne oraz to syntetyczne. Oba typy mają swoje zwolenniczki. Niektóre kobiety przepadają za pędzlami naturalnymi, inne chwalą sobie niskie ceny syntetyków. Po zapoznaniu się ze wszystkimi właściwościami obu wersji, łatwo można stwierdzić, która z nich jest lepsza.

Włosie naturalne

Niezwykle delikatne, zupełnie niedrażniące i widocznie sprężyste. Pędzle do makijażu wykonane z włosia naturalnego pomagają w malowaniu twarzy, gdyż są proste w obsłudze i mogą być użytkowane zarówno przez osoby początkujące, jak i profesjonalistki. Idealnie sprawdzają się do nakładania różnego rodzaju kosmetyków oraz ich blendowania i rozcierania.

Warto też spojrzeć na strukturę naturalnego włosia. W przeciwieństwie do syntetycznego jest ono porowate, dzięki czemu doskonale radzi sobie z utrzymaniem wysokiej pigmentacji kolorowych produktów. Idealne do nakładania różu, cieni czy rozświetlacza.

Włosie syntetyczne

Pędzle do makijażu wykonane z włosia syntetycznego nie mają już porów, ale za to mogą wyróżnić się bardzo miękką strukturą, dzięki której aplikacja kosmetyków staje się znacznie przyjemniejsza. Są łagodne dla skóry, delikatnie ją omiatają. Dużą ich zaletą jest również to, że nigdy nie uczulają – idealna opcja dla alergiczek.

Parę lat temu na rynku brakowało dobrych pędzli syntetycznych, ale już dziś wygląda to zupełnie inaczej, a niektóre z tych modeli stają się perfekcyjną imitacją produktów naturalnych. Tak jak i one potrafią utrzymywać intensywne kolory kosmetyków, ułatwiać ich aplikację oraz ogólnie pomagać w wykonywaniu makijażu. Są też łatwe w czyszczeniu, a do tego bardzo tanie.

Syntetyk czy naturalny?

Nie da się niestety jednoznacznie stwierdzić, który pędzel do makijażu rzeczywiście okaże się lepszy. Warto zatem przetestować różne opcje. Każda kobieta powinna sama sprawdzić, z jakim typem pędzli lepiej jej się pracuje.

Nieco inaczej muszą jednak postąpić panie cierpiące na alergie lub zmagające się z problemem mocno podrażnionej i zaczerwienionej skóry. Dla nich o dziwo lepszym wyborem będą pędzle wykonane z włosia syntetycznego. Pędzel syntetyczny nigdy nie wywoła żadnej reakcji alergicznej.

Pędzle do makijażu znajdziesz w ofercie Kosmetykizameryki.pl.

[Głosów:1    Średnia:2/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here