Okresowa wymiana płynów eksploatacyjnych jest bardzo ważnym zadaniem podczas użytkowania samochodu. Zaniedbanie tych kwestii może doprowadzić do poważnych awarii, zatarć silnika, a także może zagrażać bezpieczeństwu pasażerów podczas podróży. Nie należy o tym zapominać. Każdy kierowca i posiadacz własnego pojazdu musi sam umieć kontrolować stan płynów i ocenić, czy ich zawartość jest odpowiednia. Pomoże to uniknąć poważnych uszkodzeń i kosztów z tym związanych.

Jakie płyny koniecznie trzeba sprawdzać?

Części samochodowe nie zawsze są tanie i łatwo dostępne. Dlatego nie można zaniedbywać podstawowych obowiązków każdego kierowcy, czyli kontroli płynów w samochodzie.

Pierwszą i jedną z najważniejszych rzeczy jest regularne kontrolowanie zawartości oleju w misce olejowej. Jego brak może doprowadzić do poważnych zatarć i uszkodzeń silnika. Poziom oleju zawsze musi znajdować się między minimalną a maksymalną wartością sugerowaną na bagnecie. Pozwoli, to na bezpieczne użytkowanie samochodu. Warto jeszcze podkreślić, że olej nie powinien być kupowany z nieznajomych źródeł. Z uwagi na jego ważną rolę w pojeździe nie warto na nim oszczędzać.

Kolejnym istotnym płynem, którego poziom należy kontrolować, jest płyn hamulcowy. Jego wymianę przewiduje się co dwa lata. Zawartość płynu zazwyczaj obniża się wraz z ścierającymi (kończącymi) się klockami hamulcowymi. Wtedy poziom płynu hamulcowego może spaść nawet poniżej zalecanego minimum. Kiedy klocki są w dobrym stanie, a zbiorniczek i tak nie utrzymuje odpowiedniego poziomu, może to świadczyć o uszkodzonych przewodach hamulcowych.

Płyn chłodniczy zapewnia prawidłową pracę pompy cieczy chłodzącej, a także pomp wspomagających prawidłowy przepływ płynu. Jego okres wymiany nie jest jasno określony, dlatego wielu użytkowników albo o nim zapomina, albo tylko dolewa go bez całkowitej wymiany. Warto podkreślić, że w zbiorniczku często osadza się brud, co w połączeniu z płynem, który jest w obiegu, może doprowadzić do uszkodzeń pompy płynu chłodzącego.

Płyny Economy Parts

Na stronie economy-parts.pl oprócz części zamiennych znajdziemy również wysokiej jakości płyny do spryskiwaczy. Czyste szyby w samochodzie zapewniają widoczność oraz bezpieczeństwo na drodze. Płyny Economy Parts charakteryzują się bardzo dużą skutecznością nawet w trudnych warunkach drogowych i można je stosować w temperaturze do -50 stopni Celsjusza. Dodatkowo warto zaznaczyć, że mają one przyjemny cytrusowy zapach i są obojętne alergicznie.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here