Kobieta, kiedy jest w ciąży to zawsze zastanawia się nad tym czy wszystko będzie w porządku i czy ciąża będzie donoszona do końca. Tak naprawdę nigdy nie ma na to gwarancji i trzeba na siebie uważać. Trzeba pilnować się z tym, co robimy, na co dzień. Wiele kobiet traci dziecko w wyniku własnych błędów, bo zamiast odpoczywać ciężko pracowały i zaczynają się później poważne problemy.

Wszystko zależne jest od tego, co oznacza przedwczesny poród, bo może to być czas, kiedy dziecko nie ma żadnych szans na przeżycie. Musimy zastanowić się, co jest dla nas ważniejsze czy dziecko czy codziennie obowiązki. Oczywiście się to mówi, ale bywają takie sytuacje, kiedy kobieta jest sama i sama musi sobie ze wszystkim radzić.

Poród przed czasem

Medycyna można się rozwinęła w ostatnich dwudziestu latach, co skutkuje tym, że umieralność wśród dzieci, które za wcześnie się rodziły jest bardzo mała. Nie oznacza to, że nie ma nadal z tym problemów. Większy problem jest z tym, że lekarze nie do końca są w stanie powiedzieć, dlaczego pojawia się poród przedwczesny i co gorsza nie są w stanie tego przewidzieć. Natura reguluje wszystko sama i człowiek nie ma jeszcze wystarczającej wiedzy na ten temat żeby mógł się na to przygotować.

Szkoda, bo więcej dzieci żyło by dzisiaj na świecie, a dla rodziców śmierć dziecka w każdym stadium rozwoju jest czymś, czego nie da się opisać.  Problem polega na tym, że jeśli dziecko, które urodziło się za wcześniej przeżyje to wcale nie oznacza dla niego zakończenia problemów. Bardzo często takie dzieci chorują i to na bardzo poważne choroby, które zagrażają jego życiu. To nie wszystko, bo dziecko, które za wcześnie przyszło na świat ma często gorsze wyniki w nauce, ale również może być narażone na problemy z zaburzeniami neurologicznymi.

mama czeka na dziecko

Lista chorób jest bardzo długa i może to być ślepota czy głuchota. Niestety niedonoszenie ciąży do właściwego terminu to spore ryzyko, ale przecież nie mamy na to wpływu i obecnie nikt nie jest w stanie nam w tej kwestii nic powiedzieć. Oczywiście, jeśli mama nie dba o siebie i prowadzi niewłaściwy tryb życia to sama na siebie sprowadza ryzyko, że jej dziecko urodzi się znacznie wcześniej. Warto byłoby o tym pomyśleć wtedy, kiedy nie jest za późno na jakiekolwiek działania.

Czym jest poród przedwczesny?

Nie każdy wie, co oznacza, że poród jest przedwczesny, dlatego warto zdobyć na ten temat bardzo przydatne informacje.  Jeśli dziecko urodzi się wcześniej niż w trzydziestym siódmym tygodniu lub przed 259 dniem to można mówić, że urodziło się za wcześniej.  Jeśli dziecko jest w brzuchu mamy przez minimum 259 dni to już nie będzie to poród przedwczesny. Porody przedwcześnie zdarzają się z bardzo różną częstotliwością. W Europie szacuje się, że rocznie za wcześnie rodzi się około pół miliona dzieci.

Utrzymanie takich dzieci przy życiu kosztuje dane państwo bardzo dużo pieniędzy, ale o każde życie trzeba skutecznie walczyć do samego końca. Dzisiaj do dyspozycji jest nowoczesna aparatura, która ułatwia podtrzymanie życia takiego dziecka, które przyszło na świat zbyt wcześnie. Problemem jest to, że w ostatnich latach na całym świecie zauważone, że problemy z przedwczesnym porodem są coraz częściej spotykane. Niektóre kraje mają ich dwa razy więcej niż jeszcze kilkanaście lat temu.

Dlaczego dzieci rodzą się za wcześnie?

noworodek

Nie do końca można to określić, ale jeśli chodzi o takie zbadane przyczyny to na pewno wpływ na wcześniejsze narodziny dziecka mogą mieć choroby. Może to być zapalenie albo zakażenie. Zdarza się niedokrwienie łożyska i macicy. Bardzo często stres powoduje, że dziecko przychodzi na świat bardzo wcześnie. Dzisiaj stres mamy wszędzie, dlatego kobiety w ciąży powinny uważać na to, co robią i gdzie przebywają, a w ten sposób są w stanie zmniejszyć ryzyko przedwczesnej ciąży.

Lekarze starają się znaleźć przyczynę tego stanu i wtedy będzie można wymyślić sposób na jego leczenie. Na razie jest mnóstwo powodów, dlaczego tak się dzieje, ale tak dokładnie nikt nie jest wstanie tego określić. Wszystko, dlatego że mimo wielu chorób, które mają powodować problemy z donoszeniem ciąży do końca zdarza się wiele przypadków gdzie nie ma żadnych, ale to żadnych objawów.

Można powiedzieć, że to jest najgorszy ze wszystkich problemów, bo wtedy trudno z tym walczyć skoro nie wiadomo, co to konkretnie jest. Może za kilka lat badania wskażą, co się dzieje, bo raczej trzeba się spodziewać tego, że ilość dzieci zbyt wcześnie urodzonych będzie cały czas rosła.  Trzeba, zatem z tym skutecznie walczyć i to już teraz.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here