Powoli zbliżają się najważniejsze i najbardziej kolorowe Święta – Boże Narodzenie, z których chyba najbardziej cieszą się dzieci, które nie mogą doczekać się podarków od świętego mikołaja oczywiście. Prezenty pod choinkę dla dzieci to wcale nie takie proste, bo dziś spod tylu różnych zabawek i gier bardzo ciężko wybrać coś odpowiedniego i niedrogiego zarazem. W dużej mierze to, co kupimy dzieciom zależy od zasobności naszego portfela.

Musimy też znaleźć taki prezent, z którego dziecko będzie się cieszyło, nie ma nic gorszego, niż widzieć naszą pociechę smutną, bo dostało figurkę nie z tej bajki, którą lubi i ogląda. Co więc wybrać? Najlepiej rozglądać się już dużo wcześniej, kiedy ceny zabawek nie są aż tak wygórowane. Jeżeli wiemy, co lubi nasze dziecko, to mamy już jakieś pole do popisu pod względem wyboru zabawek. jej zakup również zależy od wieku, w jakim jest.

Dla małego dziecka, które jeszcze nie chodzi, ale odkrywa już świat, najlepszymi prezentami będą różnego rodzaju zabawki, które wzbudzą jego kreatywność i będą dla niego bardzo ciekawe, ale tu przede wszystkim musimy kierować się bezpieczeństwem malucha i na pewno nie kupować nic z małymi elementami, albo takich, które mają ostre krawędzie. Przy zakupie zawsze musimy przeczytać, czy dana zabawka ma wszystkie normy i patenty.

świtą choinka prezenty

Fajnym pomysłem są tak zwane drewniane układanki kształtów, którym na pewno dziecko się szybko nie znudzi. Można je kupić w wielu rodzajach i kształtach, w formie misia, czy biedronki. Oprócz drewnianych są też plastikowe, które są też pewnego rodzaju grzechotką dla malucha. Można również kupić puzzle piankowe, albo mniejsze drewniane, które mają malutko elementów. Pluszaki, które pobudzają wyobraźnię dziecka, kiedy trzeba nacisnąć guzik odpowiedniego koloru.

No i klocki. W takim wieku lego są jeszcze zakazane, bo dziecko może połknąć małe elementy, ale wśród drewnianych można znaleźć takie, które są naprawdę dobre i bezpieczne. Dla troszkę starszych dzieci również znajdziemy fajne zabawki. Mogą to być książeczki z obrazkami, puzzle tak jak w przypadku mniejszych dzieciaków, z tym że powinny mieć więcej elementów. Klocki, pluszaki. Ostatnio bardzo modnym prezentem dla dzieci są gry planszowe.

Kiedy chcemy taką kupić, koniecznie trzeba zobaczyć, od jakiego wielu dziecko może w nią grać. Najważniejsze, żeby oprócz świetnej zabawy również uczyła. Mimo, że takie gry nie należą do najtańszych, warto zainwestować, bo będzie to zabawa dla całej rodziny i to jest wspaniała okazja, żeby wspólnie spędzić czas nie tylko podczas świąt.

Dzieci na pewno mają swoich bajkowych bohaterów, nie należy jednak przesadzić i nie kupować całej serii figurek, czy samochodów. Można podarować dziecku jedną rzecz. Jeżeli po krótkim czasie znudzi się daną bajką i bohaterowie nie będą już tacy super, zabawki po prostu bezczynnie będą leżeć w pudełku, a my będziemy po cichu żałować, że nie kupiliśmy czegoś innego, czym dziecko bawiłoby się o wiele dłużej.

Jak wiadomo, dziewczynki mają inne życzenia względem świątecznych prezentów, a inne chłopcy. Wielu dziewczynkom marzy się lalka, która niestety do tanich nie należy, więc zamiast użalać się w sklepie nad tak wysoką ceną tej zabawki, warto poszukać w swoim mieście hurtowni zabawek, które mają o wiele niższe ceny, niż w normalnych sklepach, a tym bardziej takich, w którym są wyłącznie zabawki. Jedne będą się cieszyć z barbie, a inne dziewczynki z dużej, gabarytowo prawie takiej wysokiej jak nasze dziecko.

prezenty pod choinkę dla dzieci

Często dziewczynki obserwują malującą się mamę i bardzo chciałyby mieć już swoje, to można podarować jej taki zestaw specjalnie dla dziewczynek, z którego na pewno się ucieszy.
Wszystko w takich zestawach jest łatwo zmywalne i na pewno bezpieczne. Chłopca natomiast bardzo ucieszy na pewno jakiś sterowany samochód, policyjny, albo wojskowy. Są też całe tory wyścigowe, ale to już będzie większy wydatek, jeżeli więc wiemy, że nasze dziecko będzie z niego korzystało, możemy taki tor zakupić.

Oczywiście nie należy zapominać, że prezenty pod choinkę to nie tylko zabawki, ale też książki, czytanki, malowanki. Dobrym przykładem jest słownik wyrazów obcych dla dziecka, które już chodzi do szkoły – super tłumaczenie wyrazów niezrozumiałych często dla dzieci, dodatkowo zabawne historyjki i pojęcia z tym związane powodują, że taki podręcznik jest naprawdę bardzo ciekawy i nawet dorosły może z niego skorzystać. Zabawa poprzez naukę.
Wybierając prezent dla dziecka, szukajmy takich, które bawiąc przy okazji uczą, są trwałe i starczą na dłużej.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here