W jaki sposób wybrać szafy kartotekowe na dokumentację medyczną?

0
1168

Szafy kartotekowe to segment specjalistycznych mebli powszechnie wykorzystywanych w służbie zdrowia. Oferują pojemną przestrzeń przystosowaną do przechowywania kopert w formacie B5. W takich właśnie kopertach przechowywana jest dokumentacja na temat pacjentów. Szafy kartotekowe są zatem nieodzownym elementem każdej izby przyjęć, a także archiwum, w którym przez wiele lat składowane są poufne dane osobowe wraz z dokumentacją medyczną.

Czym różnią się poszczególne szafy kartotekowe?

Podstawowym kryterium przy wyborze jest przestrzeń dostępna w pomieszczeniu, w którym będą ustawione specjalistyczne szafy kartotekowe. To meble modułowe, które mogą być dostosowane do indywidualnych potrzeb każdego klienta. Możemy wybrać, jak wysokie będą kartoteki, a co za tym idzie, ile szuflad zmieści się w jednej kolumnie. Możemy także ustalić liczbę rzędów znając dokładne wymiary pomieszczenia, w którym umieszczony zostanie mebel. Szafy kartotekowe na dokumentację medyczną są projektowane z myślą o przechowywaniu kopert w formacie B5.

Jakie wymagania powinny spełniać szafy na dokumentację medyczną?

Ważnym czynnikiem jest oczywiście należyta ochrona poufnych dokumentów oraz danych osobowych przechowywanych w szafie. W związku z tym, szafy powinny być wyposażone w zamki. Stosuje się dwa rozwiązania: oddzielny zamek do każdej z szuflad lub popularniejszy zamek centralny, który umożliwia szybkie otwieranie i zamykanie szuflad znajdujących się w jednym segmencie.

Szafy kartotekowe powinny być również zaprojektowane z myślą o bezpieczeństwie użytkowym. Szuflady są lokowane na specjalnych prowadnicach wyposażonych w system, który chroni przed niekontrolowanym otworzeniem się kilku szuflad jednocześnie. W ten sposób wyeliminowane zostaje ryzyko przeważania i wywrócenia się szafy.

szafy kartotekowe

Warto także nadmienić, że szafy kupowane w celu przechowywania poufnych lub tajnych dokumentów powinny posiadać specjalny certyfikat. Powinny o tym pamiętać wszystkie firmy oraz placówki medyczne mające codzienną styczność z danymi osobowymi pacjentów oraz klientów.

Szady dostosowane do indywidualnych potrzeb klientów

Dużym plusem szaf kartotekowych jest możliwość elastycznego dostosowania ich do swoich potrzeb. To klient decyduje o liczbie rzędów oraz wysokości kolumn, co wpływa na łączną liczbę szuflad. Możemy również zamówić specjalne stopki poziomujące dostosowujące się do kształtu podłoża. Szafy kartotekowe mogą również zostać dostosowane kolorystycznie. Klient może wybrać kolor korpusu oraz frontu z bogatej palety RAL.

Jak pozyskać sprawdzone szafy kartotekowe do placówek medycznych?

Specjalistyczne meble warto zakupić od renomowanego dostawcy, który oferuje nam bogaty wybór certyfikowanych mebli dostosowanych do potrzeb placówek medycznych. Solidne i nowoczesne szafy kartotekowe na format B5 znajdziemy w tym miejscu: szafy kartotekowe. Ogromną zaletą zakupów w tym sklepie online jest pełna swoboda w dostosowaniu zamówienia do swoich indywidualnych potrzeb. Zarówno pod kątem rozmiaru szafy kartotekowej, jak również jej wyglądu.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here