Zdrowe włosy są wizytówką człowieka i każdy pragnie mieć je w jak najlepszej kondycji, lecz codziennie poddawane są one wielu wyzwaniom i w efekcie ciężko jest utrzymać włosy i skórę głowy w dobrym stanie. Z pomocą przychodzi specjalista, czyli trycholog warszawa. Jest to osoba, która zajmuje się diagnozowaniem i leczeniem schorzeń skóry głowy, a co za tym idzie kondycją włosów.

Jakie zabiegi wykonuje trycholog?

Trycholog warszawa jako specjalista od chorób skóry głowy zajmuje się takimi schorzeniami jak nadmierne wypadanie włosów, przetłuszczanie się skóry głowy, łupież, łuszczyca skóry głowy czy też łysienie. Wszystkie zabiegi przeprowadzone w gabinecie trychologa mają na celu zredukować schorzenia oraz przywrócić zdrowy stan skóry głowy. Jednym z zabiegów wykonywanych przez trychologa jest przeszczep włosów warszawa.

Na czym polega przeszczep włosów warszawa?

zabieg przeszczepienia włosów należy do kategorii zabiegów chirurgii plastycznej. W teorii polega on na przeniesieniu mieszków włosowych z obszarów ciała pacjenta, na których nie występuje problem łysienia na obszary ciała, zazwyczaj głowę, na skórze której doszło do nadmiernego wypadania włosów, w efekcie czego fragment ten jest nieowłosiony.

Istnieje wiele sposobów na przeszczep włosów. Jednymi z nich są:
*metoda FUT – metoda polegająca na pobraniu niewielkiego paska owłosionej skóry z boku lub tyłu głowy i zszyciu brzegów łączenia za pomocą szwu kosmetycznego. Zaletą metody jest krótki czas trwania operacji oraz uzyskanie dużej liczby mikroprzeszczepów.
*metoda FUE – metoda polegająca na pobieraniu mieszków włosowych przy pomocy specjalnego urządzenia. Zaletą tej metody jest to, że nie pozostaje po niej blizna, ponieważ mieszki są pobierane z mikroskopijnych ran, które po wygojeniu pozostają niewidoczne. Wadą jest dłuższy czas trwania niż w przypadku metody FUT
*metoda BHT – uważana za odmienę metody FUE, w której próbki mieszków włosowych są pobierane z innych miejsc niż głowa, najczęściej z okolic brody, klatki piersiowej, pach. Stosowana w przypadku braku wystarczającej ilości mieszków włosowych do przeszczepu występujących na głowie pacjenta.

Trycholog warszawa opinie

W przypadku wyboru metody ważne jest przeanalizowanie wszelkich przeciwwskazań i opinii innych ludzi. Warto wyszukać w internecie frazę trycholog warszawa opinie przed udaniem się do wybranego specjalisty.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here