Pojawienie się w domu psa jest zawsze bardzo ekscytującym momentem. Aby pies czuł się w nowym miejscu dobrze i komfortowo warto wcześniej przygotować wyprawkę, w której powinny znaleźć się wszystkie niezbędne rzeczy, które będą przydatne w jego pielęgnacji oraz będą sprzyjać prawidłowemu rozwojowi. Wyprawka dla psów jest łatwa w skompletowaniu jeśli przygotujemy listę tego, co powinno się w niej znaleźć.

Jaką karmę wybrać dla psa?

Obowiązkowym elementem, który musi znaleźć się w każdej wyprawce dla psów jest dobrej jakości karma. Jeśli kupujemy zwierzę z hodowli warto dopytać hodowcę o to, jaką karmą był karmiony do tej pory. Jeśli decydujemy się na adopcję psa ze schroniska lub osoby prywatnej warto postawić na pożywienie najwyższej jakości dostosowane przede wszystkim do wieku psa. Szczeniakom musi być podawana karma zawierająca składniki wspomagające rozwój młodego organizmu oraz dostarczające odpowiednią dawkę energii. Jeśli planujemy przygarnąć psa starszego z problemami zdrowotnymi warto wybór odpowiedniej karmy skonsultować z lekarzem weterynarii.

Co jeszcze powinna zawierać wyprawka dla psów?

Oprócz dobrej jakości karmy każda wyprawka dla psów musi zawierać także miski. Jedna z nich przeznaczona będzie do podawania w niej posiłków, a druga na wodę. Ich wielkość powinna być dopasowana do rozmiarów psa. Warto zdecydować się na miski wykonane z aluminium lub ceramiczne, ponieważ są zdecydowanie łatwiejsze w czyszczeniu oraz bardziej wytrzymałe. Każdy pies musi mieć w domu czy mieszkaniu swoje miejsce, w którym będzie mógł wypoczywać. Warto więc wyprawkę dla psów uzupełnić o wygodne legowisko. Najlepiej, aby posiadało ono zdejmowany pokrowiec, który będzie można wyprać, gdy się zabrudzi. Warto także zwrócić uwagę na to, z jakiego materiału jest wykonane. Powinien on być wytrzymały, aby posłanie posłużyło zwierzęciu przez dłuższy czas. Bardzo istotny jest także wybór obroży lub szelek oraz smyczy, na której będziemy wyprowadzać psa na spacer. Ich rozmiar musi być odpowiednio dobrany, tak aby zwierzę nie mogło ich samodzielnie zdjąć, a jednocześnie musi zapewniać odpowiedni komfort i wygodę podczas spacerów. W przypadku szczeniaków najlepszym rozwiązaniem są obroże oraz szelki z możliwością regulacji, które będą rosły wraz z nim. Najwygodniejsza do nauki poprawnego chodzenia na smyczy są wersje automatyczne, które można zablokować w dowolnym momencie. Kompletując wyprawkę nie można także zapomnieć o zabawkach oraz gryzakach, które będą pomocne zwłaszcza podczas wymiany zębów. Do nauki czystości mogą przydać się podkłady higieniczne. Posiadanie psa wiąże się ze sporą ilością obowiązków. Jeśli jednak dobrze przygotujemy się na pojawienie się nowego członka rodziny pierwsze wspólne chwile będą prawdziwą przyjemnością.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here