Która z nas nie pragnęłaby posiadania własnego, dobrze zorganizowanego i wyposażenia domowego centrum stylizacji? Wbrew pozorom, jego stworzenie nie jest szczególnie problematyczne, a najczęściej przyjmuje postać odpowiednio dobranej i skompletowanej toaletki. Jeśli poszukujesz inspiracji związanych z urządzaniem własnej toaletki w swojej sypialni, to jesteś w dobrym miejscu. Poniżej dzielimy się własnym doświadczeniem związanym z realizacją tego zadania – podpowiadamy jakie meble, systemy oświetleniowe i inne rozwiązania warto stosować, by stworzyć przestrzeń dopasowaną do kobiecych potrzeb.

Toaletka – coś więcej niż makijaż 

Choć wielu osobom wydaje się, że toaletka jest wykorzystywana wyłącznie jako miejsce do wykonywania makijażu, to jednak jej funkcje są o wiele bardziej rozbudowane. Przede wszystkim chodzi o przeprowadzanie zabiegów pielęgnacyjnych związanych z twarzą, włosami i dekoltem. Ponadto, toaletki to doskonałe organizatory, możesz przechowywać w nich liczne sprzęty i kosmetyki, które nie będą zajmować cennej przestrzeni na łazienkowych półkach i blatach. 

Typowa toaletka składa się z dwóch podstawowych elementów. Są to blat – który może mieć postać niewielkiego stoliczka – oraz siedzisko przeznaczone dla osoby korzystającej z toaletki. Często, oba elementy kupowane są łącznie, w ramach jednego zestawu. Szczególnie popularne są toaletki niewielkich rozmiarów, co ułatwia ich transport oraz przenoszenie z miejsca na miejsce. Nie można też zapomnieć o kwestiach dekoracyjnych w trakcie zakupu. Świetnie wypadają stoliki wyposażone w delikatne, filigranowe nóżki, a także modele ozdobione ornamentami lub motywami kwiatowymi. 

Ponieważ korzystanie z toaletki powinno być wygodne, koniecznie zwróć uwagę czy wysokość blatu będzie pasować do Twojego wzrostu oraz do wybranego lub posiadanego już siedziska. Ponieważ często nie dysponujemy specjalnym krzesełkiem do toaletki, jego zakup może okazać się obowiązkowy. Poszukując siedziska dla siebie, zamówiłam krzesło do toaletki z salonu MebleMWM, które okazało się wyborem w dziesiątkę. Mebel jest nie tylko wygodny w trakcie przyjmowania różnych pozycji i wiercenia się przed lustrem, ale pomaga również w stabilnym wykonaniu wszystkich kosmetycznych zadań. 

Systemy oświetleniowe w toaletkach domowych 

Oświetlenie stosowane w toaletkach powinno być stosunkowo jasne i wyraziste, jednak nie powinno oślepiać osoby siedzącej korzystającej z mebelka. Dlatego zamiast systemu wyposażonego w jeden, intensywny punkt emitujący światło, lepszym wyborem będzie oświetlenie wielopunktowe – na przykład takie, którym będziesz mógł otoczyć lustro. Dobrym pomysłem będzie wybór systemów LED lub lamp UV, które pozwalają na emitowanie światła o rozbudowanej palecie barw.

Jest to o tyle ważne, że w trakcie wykonywania makijażu warto spojrzeć na efekt końcowy korzystając ze światła o różnej tonacji – ciepłego, jak i zimnego. Ponadto, systemy LED są podatne na regulację – możesz zwiększać lub zmniejszać intensywność świecenia, dostosowując je do swojej aktualnej potrzeby.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here