Montowanie obrazów ISO niesie ze sobą wiele korzyści. Przy pomocy odpowiednich programów jesteśmy w stanie uruchomić zawartość płyty, mimo braku napędu optycznego. Trzeba przyznać, że coraz częściej spotkać się można z komputerami, które w takowe nie są wyposażone. Jest to oczywiste, gdyż obecnie producenci oprogramowania inwestują w dystrybucję cyfrową. Rzadko kiedy spotkamy się więc w sklepie z wersją pudełkową oprogramowania, chyba że jej premiera miała miejsce lata temu. Co, jednak jeśli zechcemy odtworzyć obraz płyty mimo braku wymaganego napędu?

Po co montować obraz ISO?

Jednym z najpopularniejszych programów do odtwarzania plików ISO jest Deamon Tools. Za jego pomocą możemy emulować napęd, jak również skopiować zawartość nośnika. Jeżeli zastanawiałeś się, w jaki sposób pozbyć się wyskakujących okienek z prośbą o włożenie płyty cd/dvd do napędu optycznego, ten program może okazać się idealnym rozwiązaniem. Wystarczy, że skopiujemy wymaganą płytkę i umieścimy ją w wirtualnym napędzie. Plik ISO można stworzyć w prosty sposób samemu. Dowiesz się o tym więcej, wchodząc na stronę: https://techpolska/. Tworzenie własnych obrazów może okazać się przydatne, jeśli zechcemy umieścić wiele plików w jednym. Deamon Tools umożliwi nam również zabezpieczenie go hasłem. Program docenią zapewne osoby nieposiadające napędu optycznego.

Jak zamontować obraz w Deamon Tools?

Jeżeli zainstalowaliśmy już wymagany program i posiadamy plik w odpowiednim formacie, warto przejść do kolejnych kroków. Montaż obrazu jest banalnie prosty i ogranicza się tak naprawdę do dwóch kroków. Pierwszy to uruchomienie Deamon Tools, drugi zaś to skorzystanie z funkcji szybkiego montowania. Opcję tę znajdziesz na samym dole okienka. Kliknij więc Szybkie montowanie i znajdź swój obraz płyty. Jeśli wszystko zrobiłeś prawidłowo, możesz przystąpić do pierwszego uruchomienia nowo utworzonego nośnika.

Na rynku jest również wiele alternatyw, które skutecznie radzą sobie z uruchamianiem obrazów omawianego formatu. Szczególną zaletą DT jest możliwość zaszyfrowania stworzonego przez nas pliku hasłem, dzięki czemu mamy pewność, że ważne dla nas dane nie trafią w niepowołane ręce. Bezpieczeństwo jest niezwykle ważne, o czym przeczytać możecie między innymi na https://techpolska.pl/. Jedną z najbardziej popularnych wersji programu jest wersja Lite. Zawiera wiele przydatnych funkcji, ale część z nich wymaga opłaty. Dotyczy to takich czynności jak tworzenie rozruchowej pamięci flash czy nagrywanie obrazów na nośniki fizyczne. Cały pakiet to koszt 25 euro, dlatego, jeśli planujemy skorzystać z dodatkowych opcji, dobrze będzie rozważyć w pierwszej kolejności darmowe rozwiązania. Natomiast jeżeli zależy nam na tym, aby wszystko mieć w jednym programie, Deamon Tools pozwala wypróbować za darmo wspomniane opcje przez 3 dni.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here