Jeśli chcesz wyremontować strefę wejściową i zapomnieć o jej remoncie na długi czas, skorzystaj z rekomendacji projektanta wnętrz. Mowa o materiałach, które pomogą w aranżacji prawdziwie niezniszczalnego przedpokoju.

Kolor

Biel doskonale powiększa przestrzeń, ale niestety nie maskuje nawet drobnych zanieczyszczeń. Jeśli marzysz o jasnym korytarzu, zalecam wybranie piaskowych lub szarych odcieni oraz użycie luster i oświetlenia, aby wizualnie zwiększyć powierzchnię. Pamiętaj, że jednolita czerń, czekolada i granat pokazują kurz i smugi.

Ściany

Ściany w przedpokoju są narażone na tarcie odzieży wierzchniej, uderzenia kół rowerowych, a także przypadkowe zanieczyszczenie butami lub innymi przedmiotami.

Tynk dekoracyjny w neutralnych odcieniach nadaje się do ścian: nie boi się wody (kropli z parasola lub psiej sierści), jest łatwy do czyszczenia, a jego żywotność obliczana jest na dziesięciolecia.

Dziś panuje moda na tynk imitujący beton. Szary odcień i nierówna faktura to doskonała opcja do dekoracji ścian. Aby urozmaicić pomieszczenie, przyklej kolorową tapetę w obszarze najbardziej oddalonym od wejścia.

Może Cię też zainteresować artykuło celge na ścianach

https://internityhome.pl/inspiracje/nowoczesne-wnetrze-z-ceglana-sciana-proj-mkdezere-magda-knappe/

Podłoga

Za najmocniejszą podłogę uważa się płytki gresowe, które są trwałe i nie ścierają się.

Płytka wygląda świetnie przez wiele lat, łatwo o nią dbać, od czasu do czasu czyszcząc fugi. Poszukaj specjalnego piktogramu na opakowaniu, aby być pewnym, że dana płytka nadaje się na podłogę i oznaczeń informujących o klasie ścieralności.

Aby drobne uszkodzenia czy bród były mniej zauważalne, możesz użyć płytek z różnorodnymi wzorami np. drewna lub kamienia.

Wycieraczka i dywanik

Na zewnątrz mieszkania połóż wycieraczkę, aby dokładnie wyczyścić podeszwy butów z piachu i brudu. Takie rozwiązanie ograniczy ilość zanieczyszczeń przedostających się do Twojego domu.

Wewnątrz połóż odporny na wilgoć i plamy dywanik z krótkim włosiem najlepiej z gumowanym spodem, który zapobiegnie ślizganiu się maty po podłodze. Jest droższy od tradycyjnych produktów, ale znacznie ułatwia czyszczenie i zabezpiecza podłogę, można go prać i odkurzać.

Zbyt jasny dywan szybko ulegnie zniszczeniu, a na ciemnym będą widoczne wszelkie zanieczyszczenia itp. Najlepszym wyborem jest neutralna paleta o średnim nasyceniu.

Meble

Każdy wygodny korytarz powinien mieć wieszak na kurtki, siedzisko, schowek na buty i pełnowymiarowe lustro. Do przechowywania ubrań wierzchnich niezbędna jest szafa, ponieważ rzeczy ukryte za zamkniętymi drzwiami wizualnie nie zagracają przestrzeni.

Najlepszą opcją jest szafa od podłogi do sufitu, która wykorzystuje przestrzeń podłogi w możliwie najbardziej ergonomiczny sposób. Jeśli pomieszczenie jest ciasne, wybierz oszczędzające miejsce drzwi przesuwne.

Jeżeli zależy Ci na trwałości mebli, wykonaj je z MDF – materiał ten przewyższa nawet drewno pod względem odporności na wilgoć. Doskonale nadaje się do obróbki i nie wydziela szkodliwych substancji podczas pracy. Jeśli lubisz naturalne drewno, wybieraj twarde gatunki: buk, jesion, dąb, orzech.

Drzwi

Jego główne kryteria to bezpieczeństwo i trwałość. Optymalnym rozwiązaniem dla właścicieli mieszkań w budynku wielokondygnacyjnym jest wielowarstwowa konstrukcja stalowa o grubości blachy 2–2,5 mm.

Kupuj zamki, klamki, zawiasy i inne akcesoria tylko od sprawdzonych producentów, którzy gwarantują jakość produktów.

Zwróć szczególną uwagę na wypełnienie drzwi, które zapewnia izolację cieplną i akustyczną. Warstwy powinny mieć różną grubość i strukturę: w nowoczesnych produktach stosuje się korek, piankę poliuretanową i płytę mineralną.

Najtrwalszym materiałem na ściany okalające ościeżnicę jest sprawdzony tynk. Nie boi się ekstremalnych temperatur ani wilgoci, wypełnia wszelkie nierówności.

Gotowe ściany można pomalować odporną farbą, obłożyć płytkami, okładziną lub odporną na wilgoć płytą MDF.

Taki wybór pozwoli Ci stworzyć solidne wnętrze, które wytrzyma próbę czasu i zachwyci swoją praktycznością i funkcjonalnością.

Więcej na temat projektowania przedpokoju przeczytasz w artykule:

https://projektowaniewnetrz24.eu/projekt-przedpokoju-to-wizytowka-mieszkania

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here