Kaligrafia, czyi sztuka pięknego pisania, jest jedną z tych dziedzin sztuki, które cieszą się bardzo dużą popularnością. Aby się za nią zabrać, nie wystarczy jednak mieć zwykłego pióra czy długopisu. Kaligrafowanie wymaga bowiem używania specjalnych przyborów piśmienniczych, cechujących się niezawodnością i wysoką jakością.

Wyniesienie pisania do rangi sztuki

Jeśliby zapytać ludzi, jakie dwa najbardziej charakterystyczne przykłady kaligrafii przychodzą im do głowy, to dwa skojarzenia powtarzałyby się bardzo często. Chodzi o ręcznie przepisywane ksiąg w średniowieczu oraz o pisanie chińskich znaków. W obu przypadkach artyści stosowali specjalne zabiegi, które pozwalały im na osiągnięcie takich wyżyn prawie nieosiągalnego dziś kunsztu. Przykładowo, zakonnicy kopiujący księgi biblijne, używali do tego celu specjalnie przyciętych gęsich piór, rysików oraz barwników wykonanych z takich materiałów jak soki warzywne, krew czy alkohole i roztwory chemiczne. W Chinach z kolei pisano specjalnym pędzlem pisarskim. W obu przypadkach, dostęp do tak wyrafinowanych materiałów nie był możliwy dla zwykłych skrybów, nie mówiąc oczywiście o ogóle ludności, który niemal w całości był niepiśmienny.

Ty też możesz zostać artystą!

Kaligrafia do dziś czerpie garściami ze swojego wielowiekowego dziedzictwa. Dzięki temu rynku znajdziemy tysiące najróżniejszych wyrobów kaligraficznych. Od nowoczesnych mazaków, po archaiczne narzędzie pozwalające nam stosować techniki pisania podobne do tych, jakie wykorzystywali średniowieczni mnisi. Osoby, które jednak zaczynają dopiero swoją przygodę z kaligrafią lub chcą uprawiać ją „stylem współczesnym”, powinny zapoznać się z ofertą sklepu nastrychu.pl. Znajdą tam Państwo dziesiątki przydatnych produktów, które pozwolą z powodzeniem oddać się sztuce pięknego pisania.

Rozwiń w sobie zdolności twórcze

Kaligrafia jest wspaniałym i rozwijającym zainteresowaniem. Pozwala na kreatywne i odprężające spędzanie wolnego czasu. Ponadto, pomaga nam w wyrobieniu przydatnych umiejętności manualnych. Co więcej, stworzone przez nas prace kaligraficzne, możemy podarować komuś jako prezent. Nasz bliski na pewno bardzo się ucieszy z wykonanego przez nas upominku. Rozpoczęcie przygody z tą wspaniałą dziedziną sztuki jest tym łatwiejsze, gdyż na internecie znajdują setki filmików instruktażowych. W księgarniach również nie brakuje książek poświęconych temu zagadnieniu. Ogromna ilość dostępnych materiałów sprawia, że kaligrafią może zainteresować się dosłownie każdy!

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here