Dekoracja stołu świątecznego skupia się nie tylko na doborze odpowiednich świeczek czy serwetek – niemałe znaczenie ma też to, w jakich dokładnie naczyniach umieścimy ciasteczka, owoce czy orzechy. Warto sięgnąć po szklane patery z kloszem, które nie tylko prezentują się bardzo efektownie, lecz również pozwalają zachować na dłużej świeżość produktów.

Prosta patera piękną dekoracją

Szklane patery z kloszem to stosunkowo prosty elementy dekoracyjny – być może to właśnie dlatego idealnie sprawdzają się na świątecznym stole. Nadmiar różnego typu ozdób nie jest korzystny, jednak jak zrezygnować z kolejnych świeczek czy pięknie prezentujących się serwetek? Na szczęście wcale nie musimy z nich rezygnować. Wystarczy zrównoważyć te elementy dekoracyjne innymi, nieco bardziej stonowanymi. Mowa tutaj właśnie o szklanych paterach z kloszem, które doskonale prezentują się wśród świeczników, lasu w słoiku czy waz lub pater z jedzeniem.

Dla lepszej jakości produktów

Świąteczne biesiadowanie w wielu domach trwa równe trzy dni. W tym czasie smakujemy kolejnych potraw, w międzyczasie podgryzając owoce, orzechy czy próbując ciast. Zwykle dekoracje w szklanych paterach z kloszem przygotowujemy jednorazowo, a później ewentualnie dokładamy te elementy, których brakuje. Najczęstszym problemem w przypadku tradycyjnych naczyń bez przykrycia są przesiąknięte wilgocią ciasta. Wysoka temperatura panująca w pomieszczeniach nie sprzyja natomiast owocom, które już w 2-3 dni zaczynają się psuć. Dlaczego też warto wyposażyć się w praktyczne, szklane patery z kloszem. To właśnie klosz chroni produkty przed wysychaniem czy wilgocią. Dzięki temu spora część z nich zachowuje swoje właściwości jeszcze przez jakiś czas po świętach, a my nie musimy wyrzucać jedzenia.

Co przechowywać w szklanej paterze z kloszem?

Szklana patera z kloszem to doskonałe rozwiązanie dla wszystkich, którzy szukają praktycznych rozwiązań na świąteczny stół. Najczęściej przechowujemy w nich ciasteczka, natomiast w większych naczyniach zmieścimy również ciasta. Możemy włożyć do nich owoce, orzechy czy inne bakalie według uznania. Szklane patery z kloszem mogą stanowić piękną ozdobę na tort, który część z nas chętnie przygotowuje na święta Bożego Narodzenia. Pamiętajmy, że tego typu naczynia posłużą nam o każdej porze roku. Nie posiadają one świątecznych wzorów, mają neutralny kolor. Dzięki temu doskonale sprawdzą się podczas różnych przyjęć, a także na co dzień, na przykład do przechowywania słodkości czy drobnych wypieków.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here