Każda firma posiada w mniejszym lub większym stopniu związek z pieniędzmi. Nie tylko obracaniem, ale po prostu posługuje się, aby firma funkcjonowała tak, jak należy. Dodatkowo dochodzi do tego przestrzegania procedur, wykonywanie obowiązków, a także inne aktywności ustawowe. Od czasu do czasu wszystko to musi być objęte kontrolą. Takim typem pracy będzie zajmował się audytor. W jaki sposób stać się osobą wykonującą takie zadania? Sprawdźmy to!

Przeczytaj też: https://www.zlecenia.pl/blog/jak-zostac-audytorem-praca-jako-audytor/

Predyspozycje zawodowe audytora

Jak się okazuje, nie jest to praca dla każdego. W takim zawodzie istotna jest przede wszystkim wiedza. Oprócz tego powinniśmy wykazywać się również pewnymi cechami osobowościowymi. Musisz być zatem przede wszystkim osobą umiejąca myśleć analitycznie i logicznie. W tej pracy przyda się również sporo spostrzegawczość oraz dociekliwość. Swoją pracę musisz wykonywać bardzo starannie i sumiennie. Pracować będziesz zarówno samodzielnie jak i w zespole. Wówczas tylko wtedy będzie miało to sens. To wszystko wpływa na drogę do kariery audytora. Dodatkowo wymagane jest od ciebie, abyś bardzo drobiazgowo porównywał liczby, dane oraz rekordy w bazach danych. Twoim zadaniem będzie następnie wyciągnięcie logicznego wniosku oraz nie pozwolenie się oszukać. Dodatkowo bardzo ważna w tej pracy jest dyspozycyjność, łatwa zdolność adaptacji do nowego otoczenia, kultura osobista, asertywność oraz umiejętność odpowiedniego podejścia do człowieka.

Wykształcenie zawodowe wynikające z pracy audytora

Aby dobrze wykonywać swoją pracę, potrzebna nam będzie wiedza z danej dziedziny. W tym zawodzie powinno interesować Cię przestrzeganie procedur, a także szeroko rozumiany finanse. Duże szanse na zatrudnienie w zawodzie będą mieli absolwenci studiów wyższych związanych właśnie z tymi dwoma dziedzinami. Dobrym wyborem i jest rachunkowość, finanse czy ekonomia. Pogłębieniem wiedzy do tego zawodu jest ukończenie studiów prawniczych. Sporo uczelni oferuje wybór specjalizacji audytorskiej, którą można wybrać zazwyczaj na trzecim roku studiów. 

Zobacz też: http://www.larobes.pl/jak-wyglada-praca-na-stanowisku-audytora/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here