Marzysz o zwierzątku domowym, ale niekoniecznie możesz pozwolić sobie na psa bądź kota? Jednym z najmniej kłopotliwych pupili są chomiki, które pomimo niewielkiego rozmiaru potrafią być naprawdę ciekawymi towarzyszami. Ich obecność w mieszkaniu na pewno dostarczy domownikom mnóstwo radości i wyjątkowych wspomnień. Sprawdź, dlaczego zdecydowanie warto pomyśleć o przygarnięciu chomika.

Jest tani w utrzymaniu

Chomiki cieszą się ogromną popularnością wśród fanów zwierząt domowych w dużej mierze ze względu na stosunkowo niski koszt utrzymania. Wydatki bardzo często nie przekraczają 50 zł, co pozwala na towarzystwo uroczego gryzonia nawet w przypadku małego budżetu. Na stronie https://www.aquaelzoo.pl/928-trociny-i-sciolka-dla-chomika można znaleźć trociny i ściółkę dla chomików już za kilka bądź kilkanaście złotych. Ponadto jednorazowy zakup klatki, domku, poidełka, zabawek i innych niezbędnych akcesoriów również nie jest drogi.

Ma niskie wymagania

Niewątpliwą zaletą chomików jest to, że nie są zbyt kłopotliwe i nie wymagają poświęcenia im zbyt dużo czasu. Oczywiście należy zadbać o czystość w klatce i dostarczenie pupilowi wody i pożywienia, jednak w przeciwieństwie do psów nie trzeba przejmować się np. spacerami. Ważne jest natomiast regularne wypuszczanie zwierzaka z klatki. Po oswojeniu chomika można też się z nim bawić, mile widziane jest też głaskanie. Równie dobrze gryzoń może jednak spędzać czas samotnie. Jest to zdecydowanie jedno z najmniej problematycznych zwierząt domowych, dlatego nadaje się np. dla dość zabieganych osób.

Zajmuje mało miejsca

Na chomika można zdecydować się nawet w przypadku kawalerki. Niewielkie zwierzę nie wymaga bardzo dużej klatki, choć oczywiście nie należy przesadzać i kupować bardzo małego modelu. W ofercie sklepu online AquaelZoo można bez problemu znaleźć klatki w dosłownie każdym rozmiarze. Warto też wiedzieć, że chomiki mogą mieszkać w pojedynkę, co niekoniecznie sprawdzi się w przypadku np. szczurów bądź świnek morskich. Co więcej, są wręcz samotnikami i bardzo lubią spędzać czas bez towarzystwa.

Łatwo go przewieźć

W przypadku chomika najmniejszym problemem nie powinien być również transport. Jest to szczególnie ważne dla osób, które często podróżują samochodami, autobusami i pociągami. Niektóre linie lotnicze również pozwalają na obecność gryzoni na pokładzie. Na dodatek w ofercie sklepów zoologicznych można znaleźć transportery, które często przypominają małe klatki. W ten sposób chomik może spędzić podróż i wakacje w komfortowych warunkach.

Żyje dość krótko

Dla właściciela chomika, który bardzo przywiązał się do swojego podopiecznego, krótki okres życia pupila może oczywiście być wadą. Jednak możliwość zobowiązania się na zaledwie 2-3 lata to dla wielu osób spora zaleta, zwłaszcza jeśli dotąd nie miały doświadczenia ze zwierzętami domowymi. Nie bez znaczenia jest też fakt, że chomiki przeważnie nie wymagają długiej i kosztownej opieki weterynarza, co dość często zdarza się w przypadku np. psów bądź kotów.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here