Szukasz pomysłu na oryginalny prezent dzięki któremu zapadniesz w pamięć osobie przez Ciebie obdarowanej? Pragniesz sprawić bliskiej osobie niebanalny i wyjątkowy podarunek? W tej roli idealnie sprawdzi się elegancki gadżet z grawerem. Zapalniczka z grawerem czy też długopis – jedno jest pewne – dzięki grawerunkowi zyska element personalizacji, który uczyni z niego niepowtarzalny upominek.

Gadżety z grawerunkiem, który wybrać?

Istnieje wiele przedmiotów na jakich może być wykonany grawerunek. Mogą to być długopisy, pióra, szkatułki, zegarki, sztućce, różnego rodzaju bibeloty do postawienia na biurku (takie jak ramka na zdjęcia, figurka czy skarbonka), prócz tego dostępne są także zapalniczki z grawerem.

Aby stosownie wybrać prezent wystarczy rozstrzygnąć, które z przedmiotów są najczęściej przez osobę mającą być obdarowaną używane.

Jak powinien zostać wykonany grawerunek?

Abyś otrzymał niepowtarzalny i elegancki produkt ważne jest w jaki sposób zamówiony grawerunek zostanie wykonany. Powinien być zrobiony techniką zapewniającą napisowi długą trwałość i precyzyjną, czytelną linię. Warto zawczasu dowiedzieć się jaka może być maksymalna długość zamawianego napisu i biorąc ten czynnik pod uwagę stosownie wybrać przedmiot, na jakim napis będzie umieszczony.

Wybrany grawerunek może zawierać dowolną treść. Może być upamiętnieniem ważnej rocznicy i prezentować jej datę, na przykład narodziny lub chrzest dziecka, może także być wyznaniem uczuć, a może zawierać złotą myśl lub sentencję. Wszystko zależy od okazji i osoby, dla której prezent będzie przygotowywany. Ograniczeniem jest tu tylko wyobraźnia zamawiającego.

Nietypowe grawerunki

Czy grawer może być wykonany na podstawie zdjęcia lub grafiki? Tak, aczkolwiek zdjęcie nie może być kolorowe. Idealne będzie zdjęcie czarno-białe, posiadające wyraźny kontrast, gdzie główna postać będzie prezentowana na białym tle. Warto wziąć to pod uwagę decydując się na grawerowanie fotografii.

Kolorowe grawerunki można uzyskać poprzez umieszczenie graweru na lakierowanym metalu. Kolor metalu spod lakieru będzie wtedy stanowił kolor jaki nadany zostanie grawerunkowi. Jest to ciekawy efekt często stosowany podczas grawerowania zapalniczki z grawerem.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here