Masz grupę znajomych, z którymi zawsze dobrze się bawisz? Jesteście zżyci, macie podobne zainteresowania, poczucie humoru?  A może macie dzieci? Karnawał jest świetną okazją do wspólnej zabawy bez względu na wiek. Ważne, aby styl imprezy nie był zbyt oficjalny. Idealną opcją na karnawał jest impreza tematyczna. Jak zorganizować tego typu przyjęcie we własnym domu? Przeczytaj poniżej.

Temat przewodni – jak go wybrać?

Domowa karnawałowa impreza tematyczna jest sposobem na rozkręcenie zabawy zarówno w małym, jak i większym gronie osób. Przy wyborze jej tematu nie musimy kierować się ani wiekiem, ani upodobaniami zapraszanych gości. Wbrew pozorom, dorośli z chęcią wcielają się w dziecięce postacie i odwrotnie.

Motyw przewodni może być bardzo ogólny np. kosmos, morskie opowieści  lub nieco zawężony np. tytułu konkretnego filmu, lub stylu lat 70 – tych. Równie bezpiecznymi i odpowiednimi dla każdego tematami są motywy kolorystyczne, np. karnawał w błękicie, w połysku lub w czerwieni. Tego typu tematy są odpowiednie dla każdego bez względu na wiek. Kombinacje związane z tworzeniem odpowiedniego stroju już same w sobie stają się zabawą. Dodatkowo szukanie akcesoriów, którymi można wymieniać się podczas zabawy, z pewnością sprawi radość każdemu uczestnikowi zabawy karnawałowej.

Na co warto zwrócić uwagę, przygotowując imprezę karnawałową z tematem przewodnim w swoim domu? Przede wszystkim należy odpowiednio wcześnie poinformować o niej gości. Jest to ważne zwłaszcza w przypadku bardziej skomplikowanych tematów, wymagających poszukiwań akcesoriów i elementów stroju. Dobrą opcją jest przygotowanie kilku dodatków awaryjnych w razie, gdyby komuś nie udało się znaleźć nic odpowiedniego.

Co na stole?

Urządzanie imprezy karnawałowej w domu wiąże się z przygotowaniem, zastawieniem oraz dekoracją stołu. Czego nie może na nim zabraknąć?

Zastawa. Liczba miejsc przy stole karnawałowym powinna być większa o 1-2 niż ilość zaproszonych osób. Zestawy sztućców zwykle składają się z 6,12 lub 24 kompletów, więc z pewnością uda nam się to zorganizować. Jeśli jednak nie ma takiej możliwości, warto poprosić kogoś o pożyczenie dodatkowych elementów. Większa ilość sztućców przyda się także do nakładania sałatek i innych tego typu dań. Korzystanie ze specjalnej łyżki przeznaczonej do danego dania jest o wiele bardziej higieniczne niż nakładanie swoimi sztućcami. Jeśli chodzi o napoje, to najlepiej sprawdzi się uniwersalne szkło z krosna. Będzie ono idealne bez względu na tematykę imprezy.

Jedzenie. Warto pomyśleć zarówno o daniach ciepłych, jak i przekąskach.  Na imprezach tematycznych mogą zostać podane zarówno potrawy tradycyjne, jak i te bardziej specyficzne. Przykładowo stół na imprezie o tematyce związanej z morzem, piratami może być zastawiony daniami rybnymi, owocami morza lub przekąskami w kolorze zielonym i niebieskim. Dania główne bez względu na tematykę powinny być podawane na ciepło, najlepiej na początku imprezy.

Dekoracje. Ozdoby karnawałowe dają szerokie pole do popisu. W zależności od motywu lub kolorystyki w sklepach internetowych dostępne są różnego rodzaju serwetki, balony, kubeczki, kieliszki, bieżniki, obrusy, talerzyki oraz miseczki. W przypadku braku możliwości zakupu lub braku dostępu do dekoracji z wybranym motywem można przygotować je samodzielnie. Świetnie sprawdzą się tu bibuła, balony, kwiaty lub podkładki na stół.

Dekoracje karnawałowe powinny dotyczyć nie tylko stołu. Z reguły dekoruje się wyłącznie jedno pomieszczenie, jednak w przypadku imprezy z rozmachem, można przyozdobić cały dom, a nawet przydomowy ogródek. Wszystko uzależnione jest od pogody i funduszy, które możemy przeznaczyć na organizację imprezy.

Domowa impreza karnawałowa nie może być nudna. Oprócz dekoracji tematycznych warto rozważyć opcję wspólnego oglądania filmu, zwłaszcza jeśli ma on związek z tematem imprezy. Innym sposobem na wspólną zabawę są konkursy, karaoke oraz robienie śmiesznych zdjęć.  Karnawał to czas zabawy, podczas którego wszystko jest dozwolone, zwłaszcza w domowym zaciszu.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here