Czy zabierając psa na wycieczkę, zastanawiasz się czasami, w jaki sposób go przewieźć, aby był jak najbardziej bezpieczny? Jednocześnie pewnie chciałbyś chronić tapicerkę przed zniszczeniem? Jeśli tak, zapewniamy, że istnieje szereg rozwiązań, które pomogą ci w trakcie podróży. Zobacz, z czego możesz skorzystać.

Smycz, obroża lub szelki

Najbardziej oczywistymi akcesoriami, które musisz ze sobą zabrać, jadąc z psem na wycieczkę, są obroża lub szelki oraz smycz. Pomogą ci one okiełznać psa w każdej sytuacji – czy to podczas krótkiego spaceru na postoju, wokół stacji benzynowej, czy już na miejscu docelowym. Z pewnością przydadzą się również w trakcie jazdy, ponieważ jeśli decydujesz się na wożenie psa bez innych zabezpieczeń, powinieneś chociaż ukrócić jego swobodę przytrzymując go za pomocą tych akcesoriów.

Powinieneś jednak pamiętać, że nie jest to ani najbardziej bezpieczne, ani najwygodniejsze rozwiązanie, ponieważ zmusi cię do bezustannego pilnowania zwierzaka, podczas gdy druga osoba będzie prowadziła pojazd. Szelki lub obroża i smycz nie stanowią także żadnego zabezpieczenia dla tapicerki.

Mata dla psa

Znacznie lepszym rozwiązaniem jest mata dla psa. Można ją rozwiesić w taki sposób, aby zakrywała tylną kanapę i przestrzeń pomiędzy nią, a przednimi siedzeniami. Jeśli więc w samochodzie będzie tylko kierowca lub kierowca i jeden pasażer, sprawdzi się doskonale, pozostawiając dla czworonoga cały tył auta.

Mata zakrywa siedzenie, dzięki czemu chroni tapicerkę przed zadrapaniem pazurami albo zabrudzeniem przez piach naniesiony na łapkach. Jej specjalna konstrukcja, która nieco przypomina hamak, gwarantuje też, że pies nie sturla się ani nie zeskoczy pod siedzenia. To rozwiązanie gwarantuje mu więc większe bezpieczeństwo i sprawia, że nie znajdzie się on w nieoczekiwanym miejscu, na przykład pod nogami prowadzącego.

Transporter dla psa

Innym doskonałym rozwiązaniem może być kupno specjalnego transportera dla psa. Zajmuje on stosunkowo mało miejsca, co sprawia, że w samochodzie będzie mogło pojechać więcej osób. Jednocześnie w maksymalny sposób zabezpieczy czworonoga swoimi czterema ściankami i mocną konstrukcją.

Wygodny psi transporter ze sklepu internetowego został przygotowany z myślą o nawet najdłuższej podróży. Możesz wybierać przy tym zarówno spośród plastikowych, jak i materiałowych transporterów. Każdy z nich zapewni psu odpowiednią ilość miejsca do wygodnej jazdy, a jednocześnie uniemożliwi mu wędrówki po samochodzie czy choćby jego części.

Transportery wykonane są z mocnych materiałów, dzięki czemu mogą być wykorzystywane przez długie lata. Ich zapięcia i drzwiczki zostały tak zaprojektowane, by przypadkowe otwarcie nie było możliwe. Dzięki temu nawet najbardziej żywiołowy zwierzak pozostanie tam, gdzie przewidziano dla niego miejsce.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here