Kozaki to obuwie ponadczasowe. Wiele kobiet nosi je niezależnie od pory roku i kreacji, którą danego dnia ma na sobie. Dobrze dobrane kozaki potrafią nie tylko dodać stylu i elegancji, ale także poprawić wygląd figury, maskując jej niedoskonałości oraz uwypuklając atuty. Jeśli zastanawiasz się nad zakupem kozaków i pragniesz, aby był to wybór udany – poniżej udzielamy kilku pomocnych podpowiedzi w tym temacie.

Kozaki – nie tylko dla pięknych nóg i zgrabnej sylwetki  

Z pewnością popularność kozaków wynika z ich wpływu na wygląd sylwetki oraz nóg noszącej je osoby. Oczywiście, uzyskany efekt będzie się różnił w zależności od tego, jaki rodzaj kozaków wybierzemy. A do wyboru mamy wiele możliwości.

Kobiety o okrągłych, rubensowskich kształtach powinny unikać kozaków na szpilkach, a wybierać raczej te ulokowane na słupku lub koturnie. Dobrym wyborem będą kozaki jednokolorowe, pozbawione przesadnej ilości ozdób. Wydłużony czubek jest również mile widziany – optycznie wydłuży sylwetkę i nogi. Warto także wybierać kozaki długie – do lub za kolano – oraz przylegające do łydki.

Podobny efekt uzyskamy, jeśli będziemy dobierać kozaki do naszej garderoby. Obuwie to powinno być jaśniejsze niż spodnie, w których chodzimy – pozwoli to optycznie wydłużyć sylwetkę, a tym samym ją wyszczuplić.

Kozaki a sylwetka szczupła

Kobiety o szczupłej sylwetce mają pod pewnymi względami szerszy wybór. Oczywiście, nie każdy typ kozaków będzie im pasował – jednak mogą zdecydować się zarówno na te ulokowane na szpilkach, jak i na kaczkach, słupkach i koturnach. W przypadku kobiet niskich – polecamy wybrać kozaki na obcasie średnich lub niedużych rozmiarów, a także sięgające do kolan. Warto unikać wyrazistych ozdób na wysokości cholewy, które mogłyby podkreślać niedoskonałości sylwetki.

Kobiety szczupłe i wysokie również powinny dobierać kozaki względem predyspozycji swojego wyglądu. W zależności, czy pragną zrównoważyć proporcje swojej sylwetki czy też je podkreślić – powinny sięgnąć po inny typ obcasa. Dla podkreślenia – warto wybrać kozaki na wysokim lub średnim obcasie oraz te o gładkiej powierzchni. Kobiety pragnące zrównoważyć swoją sylwetkę – powinny wybrać kozaki, które przyciągają uwagę – na przykład te marszczone, z dodatkami, a także kolorystycznie odróżniające się od pozostałej części garderoby.

Niezależnie od rodzaju i predyspozycji sylwetki, kozaki idealne dla siebie możesz znaleźć pod adresem: https://higo.com.pl/pl/kozaki.

Wybór kozaków a predyspozycje nóg

Kozaki należy dobierać nie tylko względem sylwetki, ale również nóg. Pod tym względem, należy przede wszystkim zwrócić uwagę na ich długość, rozmiar łydek oraz kształt.

Kobiety o masywnych, dużych łydkach powinny wybrać kozaki gładkie, w jednolitych barwach, niezbyt długie – sięgające przed kolano. Kozaki takie warto łączyć z rozkloszowaną spódnicą lub ubraniami over-sizowymi.  

Do nóg krótkich idealnie będą pasować kozaki na koturnach, również sięgające przed kolano. Warto wybrać te o stosunkowo luźnej cholewie, która odsłoni zwężenie pod kolanem.

W przypadku nóg lekko koślawych – czyli o kształtach X – warto wybierać kozaki wyposażone w ozdoby – na przykład kowbojki lub oficerki. Polecamy też wybór obuwia o szerokiej, masywnej cholewie, które pomoże zatuszować niedoskonały kształt nóg.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here