Na wiosnę, kiedy robi się gorąco słońce bardzo negatywnie wpływa na naszą skórę. Nie pozostaje nam wtedy nic innego jak zacząć szukać odpowiedniego kremu to twarzy. To nie może być zwykły krem, który kupimy za pięć złotych tylko taki, który ma odpowiednie parametry. Jeśli chcemy skutecznie chronić naszą skórę na twarzy i nie chcemy mieć zmarszczek o krem powinien mieć filtr UV. Trzeba nauczyć się wybierać takie kosmetyki, bo inaczej można wybrać coś, co w żaden sposób nie spełnia naszych oczekiwań i wymagań. My tego możemy nie czuć, że filtr nie działa w kremie, ale nasza skóra bardzo negatywnie do odczuje.

Później się dziwimy, że mamy przebarwienia i inne problemy skórne. Słońce grzeje bardzo mocno i trzeba się w odpowiedni sposób przed nim zabezpieczyć. To dla naszego zdrowia i dla naszej urody. Bardzo ważne jest, jaki filtr ma krem. Najlepiej żeby to było od 30 do 50 SPF. Promieniowanie słoneczne jest bardzo szkodliwe i naprawdę im lepiej się chronimy tym lepiej będzie dla naszego zdrowia. Bardzo dobrze byłoby sprawdzić czy jest to krem fotostabilny.

Co to oznacza? To, że jeśli słońce grzeje bardzo mocno to on nie traci swoich właściwości i substancji, które mają nas chronić. Krem musi również nas chronić przez promieniami UVA oraz UVB. Już na tym przykładzie widać, że trzeba naprawdę przegadać bardzo dobrze dostępne oferty żeby można było z nich wybrać coś dla nas wartościowego. Wtedy będziemy o wiele bardziej zadowolone i będziemy wyglądały dobrze. Dla panów też by się przydał taki krem, bo przecież nie tylko nam to szkodzi. Dzieci również powinny być smarowane takim kremem.

Inne właściwości kremu

Na pewno taki krem powinien mieć taką konsystencje, która będzie porównywalna z makijażem. Wtedy jego nakładanie jest o wiele łatwiejsze i przyjemniejsze. Skład kremu będzie odpowiedzialny za to żeby nasza skora nie matowiała, ale żeby też nie świeciła się zbyty mocno. Może powodować, że przebarwienia się rozjaśnią czy będziemy mieć o wiele bardziej wzmocnione naczynka. Trzeba będzie odwiedzić drogerie i tam dowiemy się, co dzisiaj się stosuje.

W zależności od tego, jaką mamy porę roku taki dobieramy sobie w kremie filtr. Jeśli jest pełnia lata, a my jeszcze jesteśmy w krajach południowych gdzie jest bardzo gorąco to im skuteczniejszy będzie filtr tym lepiej będzie wyglądamy. Warto o tym pomyśleć zawczasu wtedy, kiedy jeszcze nie stwarzamy dla swojej skóry zbyt dużego zagrożenia. Czerwona od słońca twarz nie wygląda najlepiej, dlatego trzeba stosować skuteczne kremy.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here