Każdy rodzic doskonale zdaje sobie sprawę z tego, jak wiele czasu i poświęcenia zajmuje wychowywanie dzieci. Kiedy dzieci są malutkie, dopiero się urodziły, jest wiele wyzwań, z którymi muszą poradzić sobie młodzi rodzice. Zajmowanie się pierwszym dzieckiem wiąże się z dużą ilością emocji, a czasami ze stresem. Kiedy dziecko zaczyna chorować, jesteśmy zaniepokojeni jego stanem.

Chcemy szybko reagować i często jesteśmy przeczuleni na jego punkcie. Warto dbać odpowiednio o malucha. Dla wielu rodziców jest to prawdziwy priorytet. Czasami zastanawiają się jednak dlaczego dziecko ma problemy ze snem. Może się nam wydawać, że dziecko powinno chodzić spać o ustalonej porze dnia i nocy. Faktycznie, jest to wygodne dla dorosłych, jednak nie zawsze dziecko ma ochotę spać.

Jego rozwój przez pierwszy rok jest bardzo burzliwy, dlatego musimy liczyć się z tym, że nie będzie spało wtedy, kiedy będziemy tego chcieli. Niektóre maluchy śpią dużo w trakcie dnia, a krócej podczas nocy, inne śpią bardzo długo w dzień i długo w nocy. Nie ma reguł dotyczących snu. Maluchy powinny spać 18 godzin na dobę, jeśli nie skończyły trzech miesięcy, jednak od tej reguły są wyjątki.

Noworodek, który dopiero się urodził może spać nawet 20 godzin – tylko je i śpi. Czasem, kiedy dziecko rośnie potrzebuje coraz mniej czasu na regenerację podczas snu.
Warto zadbać o to, aby stworzyć mu odpowiednie warunki do spania, aby czuło się bezpiecznie i ciepło, wtedy będzie mu znacznie łatwiej.

Niektóre maluchy nie lubią się kąpać wieczorem i zajmuje wiele czasu zanim prowadzenie tego codziennego rytuału, będzie przebiegało spokojnie. Warto jednak być konsekwentnym i budować w dziecku poczucie bezpieczeństwa i starać się zapewniać mu, co najlepsze.

otwarte oczy

Niektórzy rodzice zastanawiają się dlaczego niemowlę nie chce spać

Powodów może być wiele. Wielu rodziców przyznaje, że świetne efekty przynosi chodzenie na częste spacery. Świeże powietrze sprawia, że dotlenia się umysł i łatwiej dziecku zasnąć. Zazwyczaj maluchy uwielbiają spacery w wózku, dlatego warto poświęcić na to odpowiednią ilość czasu. Często młode mamy, które nie pracują lubią spacerować, ponieważ jest to korzystne dla dzieci, jak też przynosi dobre rezultaty jej samej. Taka aktywność jest świetnym sposobem spędzania czasu.

Zazwyczaj jednak zależy nam na tym, aby dziecko spało w nocy, aby nie budziło się zbyt często i abyśmy mogli się zregenerować odpowiednio i wstać rano w pełni sił. Jest to ciężki czas dla rodziców, którzy rano muszą wstać o ustalonej porze, aby wyszykować starsze pociechy do szkoły, a sami może muszą iść do pracy. Niełatwe jest pogodzenie wszystkich czynności, które mamy do wykonania. Niektórzy mówią, że to praca w ciągłym napięciu.

Trzeba jednak pamiętać, żeby zapewnić sobie w życiu niezbędny balans, który pomoże dobrze się czuć każdego dnia. Warto pamiętać o tym, że wychowywanie dzieci jest istotne, ale wiąże się z wieloma wyzwaniami. To zupełnie naturalne, że pojawiają się problemy. Dzieci z opowieści naszych koleżanek, które są bardzo grzeczne prawdopodobnie przechodzą spokojny etap, którego my również się doczekamy.

Niektórzy decydują się na podawanie dzieciom suplementów diety przed snem. Oczywiście trzeba zastanowić się, czy jest to dobra droga i trzeba skonsultować to z lekarzem. Jeżeli powie on, że jest to skuteczna metoda można spróbować podać dziecku coś, co sprawi, że szybciej zaśnie.

Oczywiście są to metody alternatywne i powinny być stosowane w wyjątkowych przypadkach. Sen jest naturalną potrzebą fizjologiczną każdego człowieka, niezależnie od tego w jakim jesteśmy wieku. Często problemy z nim pojawiają się również w starszym wieku.

niemowlę śpi

Kiedy Niemowlę nie chce spać, warto zastanowić się, jaka jest przyczyna takiego stanu rzeczy. Może w domu panuje napięcie i nerwowe atmosfera, którą dziecko odbiera i nie czuje się dobrze i wystarczająco spokojnie, a może nie zmęczyło się wystarczająco w ciągu dnia i nie chce mu się spać. Czas aktywności czyli czuwania i czas snu to pewna równowaga, która musi być w odpowiednich proporcjach.

Ustalenie zasad panujących w domu sprzyja porządkowi i panowaniu harmonii. Dobrze jest zastanowić się, jakie zmiany wprowadzić, jeśli czujemy, że mamy problemy z organizacją. Małe dzieci potrafią wywrócić świat dorosłych do góry nogami. Trzeba jednak pamiętać, że jest to sytuacja przejściowa, która zmieni się z czasem i warto myśleć pozytywnie. Takie dobre nastawienie to droga do tego, żeby poczuć się lepiej i cieszyć się chwilami, które spędzamy z naszym maleństwem.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here