Gdy zachodzisz w ciążę, początkowo płeć dziecka nie ma dla ciebie większego znaczenia. Niezależnie od tego, czy urodzisz córeczkę czy może synka, będziesz z całego serca kochać swojego maluszka i robić dla niego dosłownie wszystko. Stopniowo jednak przyzwyczajasz się do swojego nowego stanu. Uświadamiasz sobie, że rzeczywiście jesteś w ciąży i mimo iż rozwój maluszka dalej jest dla ciebie kluczowy, zaczynasz interesować się jego płcią. Coraz bardziej chcesz ją poznać.

Pragniesz też przygotować się po prostu jak najlepiej na ten moment, w którym twoja rodzina ulegnie powiększeniu, a do tego potrzebujesz dodatkowych informacji na temat organizmu swojego maluszka. Jeżeli dowiesz się, że urodzisz dziewczynkę, będziesz mogła od razu zacząć jej kupować różowe ubranka i dziewczęce dodatki.

Nie znając natomiast płci dziecka, nie potrafisz skomponować dla niego odpowiedniej wyprawki, w której zawsze przecież pojawiają się albo elementy typowe dla dziewczynek, albo te odpowiednie dla chłopczyków. Płeć dziecka – w którym tygodniu możesz ją zatem poznać? Kiedy powinnaś rzeczywiście się nią zainteresować i sprawdzić ją dzięki odpowiednim badaniom?

W każdym przypadku płeć dziecka może być widoczna i możliwa do wyznaczenia na innym etapie ciąży. Wszystko zależy tutaj bowiem od pewnych indywidualnych czynników. Znaczenie może mieć nawet to, czy jest to twoja pierwsza ciąża, czy już urodziłaś jakieś dziecko. Przeważnie jednak lekarze uznają, że płeć maluszka można wyznaczyć w momencie, gdy znajdujesz się w czwartym miesiącu ciąży. Na tym etapie możesz już zacząć ją sprawdzać i postarać się ją określić.

jaka płeć dziecka

Oczywiście nie jest powiedziane, że zawsze uda ci się to zrobić, bo specyficzne ułożenie maluszka w twoim brzuszku może sprawić, że nawet w siódmym czy ósmym miesiącu ciąży płci nie będzie się dało określić. Zanim jednak zaczniesz się tym przejmować, postaraj się to wszystko sprawdzić.

Zazwyczaj bowiem już w tym czwartym miesiącu ciąży narządy płciowe są na tyle dobrze rozwinięte, że po ich analizie lekarz jest w stanie powiedzieć ci, czy spodziewasz się chłopczyka, czy jednak dziewczynki. Czasem też płeć dziecka można określić trochę wcześniej lub trochę później. Jak już wspomnieliśmy, wpływ ma na to wiele zróżnicowanych czynników.

Oczywiście w celu rozpoznania płci dziecka powinnaś wykonać sobie badanie USG. Kiedy jednak najlepiej je przeprowadzić? Płeć dziecka – w którym tygodniu najłatwiej jest ją sprawdzić? Najprawdopodobniej chciałabyś to zrobić już w momencie, gdy dowiedziałaś się o tym, że jesteś w ciąży, ale nie będzie mieć to jednak żadnego większego sensu. Lepiej wstrzymaj się zatem z wykonaniem takich badań.

Jeżeli chcesz mieć pewność co do płci swojego dziecka i nie chcesz się potem rozczarować, badanie USG powinnaś przeprowadzić po czwartym miesiącu ciąży. Oczywiście u niektórych kobiet można je wykonać wcześniej – czasem nawet już w trzecim miesiącu ciąży. Nie ty powinnaś jednak o tym decydować. Najlepiej porozmawiaj na ten temat po prostu ze swoim ginekologiem i razem z nim ustalcie, kiedy wykonać badanie USG mające na celu wyznaczenie płci maluszka. To, czy uda wam się ją określić, może też zależeć od kompetencji i doświadczenia samego lekarza.

płeć dziecka - w którym tygodniu

Jeżeli więc dopiero co zaszłaś w ciążę i już teraz zastanawiasz się nad tym, jaką płeć będzie mieć twój maluszek, postaraj się przede wszystkim wybrać dla siebie takiego ginekologa, który pomoże ci jak najlepiej przejść przez ten niewątpliwie trudny dla twojego organizmu okres w życiu. Jeśli nie masz pełnego zaufania do swojego ginekologa, poszukaj innego specjalisty. Popytaj o takich lekarzy swoje koleżanki i przyjaciółki – jeżeli one same całkiem niedawno były w ciąży, na pewno podzielą się z tobą swoim doświadczeniem z różnymi lekarzami i podpowiedzą, do którego z nich powinnaś się udać.

Możesz również zaufać opiniom znalezionym w Internecie. Aktualnie na wielu stronach znajdziesz rankingi specjalistów zajmujących się zróżnicowanymi specjalizacjami, dowiadując się, który z nich jest najczęściej polecany przez inne kobiety. Przeczytaj koniecznie te wszystkie komentarze i opinie na temat różnych ginekologów. Nawet jeśli będziesz musiała skorzystać z opieki prywatnej, pamiętaj, że inwestujesz tutaj w zdrowie swojego dziecka.

A dobry, profesjonalny i przede wszystkim przyjaźnie nastawiony do pacjentek lekarz to prawdziwy skarb. Dzięki niemu o wiele łatwiej będzie ci przejść przez całą ciążę. Taki lekarz dość szybko pozwoli ci również odkryć płeć twojego maluszka i samodzielnie ją wyznaczy.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here