Polary odblaskowe – odzież zapewniająca bezpieczeństwo

0
500

Polary odblaskowe są bardzo praktycznym rodzajem odzieży roboczej, ponieważ oprócz komfortu cieplnego zapewniają także bezpieczeństwo, cechy te są uzależnione od ich koloru i obecności odblasków. Producenci oferują odzież ochronną dobrze skrojoną, funkcjonalną i wykonaną z wysokiej jakości materiałów.

Polary odblaskowe – funkcjonalność i bezpieczeństwo

Przeznaczeniem polarów odblaskowych są tzw. okresy przejściowe, wiosną i jesienią, ale w naszych warunkach klimatycznych utrzymują się one prawie przez cały rok. Przydają się latem, kiedy często występują dni ze spadkiem temperatury oraz zimą, jako dodatkowa warstwa ociepleniowa stroju roboczego. Konstrukcja materiału, z którego wykonane są polary odblaskowe, sprawia że są lekkie, nie krępują ruchów podczas wykonywania różnych obowiązków i jednocześnie dobrze ogrzewają ciało. Są miękkie w dotyku i gwarantują dopływ powietrza, dobrej jakości polar nie powinien się mechacić, jest również nieskomplikowany w pielęgnacji. Zabrudzenia pozostają na włosiu i nie wnikają w głąb tkaniny, nawet plamy, które powstają po kontakcie z jakimiś chemicznymi substancjami można prosto  i skutecznie usunąć. Polary odblaskowe mogą być prane w zwykłej pralce, co w przypadku odzieży ochronnej nie zawsze jest tak oczywiste. Struktura polaru nie jest podatna na wchłanianie wilgoci, dzięki temu materiał ten wysycha szybciej niż inne tkaniny. Do produkcji polaru wykorzystywane jest tworzywo sztuczne pochodzące z plastikowych butelek poddanych recyklingowi.

Polary odblaskowe – funkcja ostrzegawcza

Polary odblaskowe mają niezwykle funkcjonalną strukturę materiału, ale powinny również kolory i taśmy odblaskowe zgodne z obowiązującymi normami i przepisami. Dopiero wtedy mogą być nazywane odzieżą roboczą ostrzegawczą. Według tych norm można podzielić polary odblaskowe ostrzegawcze na trzy grupy. Największym zabezpieczeniem jest klasa trzecia, aby odzież można było do niej zakwalifikować, powinno znajdować się na niej 0,2 metra kwadratowego odblasków. W przypadku klasy trzeciej od polarów odblaskowych wymagany jest także określony kolor, powinien być on jaskrawy, żółty, pomarańczowy albo pomarańczowo-czerwony. Ubrania ochronne ostrzegawcze muszą zapewniać dobrą widoczność z przodu i z tyłu, z tego powodu zazwyczaj są obszyte odblaskową taśmą naokoło. Odpowiednia widoczność pracowników w czasie pracy jest bardzo ważna i jest podstawą do zapewnienia im bezpieczeństwa. Polary odblaskowe wykorzystywane razem z innymi elementami odzieży roboczej zapewniają skuteczną ochronę.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here