Tworzenie z różnych mas plastycznych jest dla większości dzieci świetnym treningiem. Podczas niego mogą nie tylko rozwijać swoją kreatywność, ale także doskonalić zdolności manualne. Jeśli rodzice zdecydują się do pociechy dołączyć, wówczas mogą cieszyć się oni wspólnie spędzonym czasem i zacieśnianiem więzi rodzinnych. Jedną z popularniejszych mas plastycznych jest modelina. W jej przypadku pomoc rodziców okazuje się niezbędna. Wobec tego jak można z jej pomocą tworzyć kreatywne przedmioty i figurki?

Modelina musi zostać rozgrzana w dłoniach

Modelina jest jedną z najpopularniejszych mas plastycznych, przy pomocy której można tworzyć niesamowite arcydzieła. Bez wątpienia praca z modeliną zalecana jest dzieciom, gdyż rozwinie ona ich kreatywność i twórcze inwencje. Jednak w tym wypadku nie obejdzie się bez pomocy rodziców. Warto widzieć również, że modelina daje praktycznie niczym nieograniczone możliwości tworzenia i z pewnością zabawa z nią przyniesie wiele radości oraz satysfakcji. Każdy, kto już obcował z modeliną doskonale wie, że masa po wyjęciu z opakowania zazwyczaj jest twarda jak kamień. Wobec tego modelina musi zostać odpowiednio przygotowana do pracy. W tym celu konieczne okazuje się jej rozgrzanie w dłoniach. Najlepiej przed rozpoczęciem je umyć i posmarować delikatnym kremem, by nic się do nich nie przykleiło i nie zabrudziło modeliny. Kolejno przed kilka minut wystarczy delikatnie rolować i ugniatać modeliną w dłoniach, aż stanie się ona miękka i gotowa do pracy.

Zaaranżuj odpowiednio stanowisko do pracy z modeliną

Modelina potrzebuje nie tylko odpowiedniego rozgrzania, ale także i miejsca, w którym będzie panował porządek. Warto więc przygotować sobie kawałek gazety, szklanej podkładki, czy w ostateczności idealnie czystego blatu. Modelina po rozgrzaniu choć nie będzie lepiła się do naszych dłoni, to z powodzeniem zabierze ze sobą wszystkie paproszki, resztki i inne brudy. Wówczas końcowy efekt pracy może nie być tak satysfakcjonujący.

Wypiekanie modeliny

Rodzice są również potrzebni przy utrwaleniu końcowego efektu twórczości swojego dziecka. Modelina jest bowiem masą termoutwardzalną. Oczywiście niektóre rodzaje można utwardzić już przy pomocy światła lampki, jednak zdecydowanie częściej dostępne w sprzedaży są modeliny, które wymagają wypiekania. Wówczas trzeba dokładnie przeczytać na opakowaniu w jakiej temperaturze i przez jaki czas trzeba „wypiekać” wyroby swojej pociechy. Do piekarnika modelinę najlepiej włożyć na papierze do pieczenia.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here