Jeśli czeka Cię zakup garnituru i w ogóle nie wiesz, jak się do tego tematu zabrać, ten krótki poradnik jest dla Ciebie. Garnitur to niezbędny element w Twojej garderobie, ważne więc, aby wybrać taki, który będzie do Ciebie pasował naprawdę idealnie. Jak to zrobić? Zapraszamy do lektury!

Przeczytaj też: http://www.rotunda.pl/jak-wybrac-idealny-garnitur/

Dlaczego musisz mieć garnitur w swojej garderobie?

Garnitury to taki element garderoby, który nada się na wiele różnych okazji. Ślub, wesele, wystawne przyjęcie, businessowa kolacja, bankiety, bale. Choć takie okazje nie zdarzają się w życiu codziennie, gdy już zostaniesz na nie zaproszony, warto mieć garnitur pod ręką, aby później w popłochu nie szukać odpowiedniego lub nie zastanawiać się, w co ja się właściwie na to przyjęcie mam ubrać.

Idealny garnitur to taki, który jest naprawdę dobrze dopasowany do męskiej sylwetki. Powinien on podkreślać talię i inne atuty męskiej sylwetki. Powinien również zakrywać mankamenty i niedociągnięcia. Dobrze dopasowany garnitur daje również wiele radości i satysfakcji z jego noszenia – mężczyzna czuje się elegancko, nonszalancko, z klasą. Ma więcej pewności siebie, częściej się uśmiecha i dobrze bawi się tam, gdzie właśnie został zaproszony.

Jak wybrać idealny model garnituru?

Aby odpowiednio dopasować garnitur do sylwetki, należy przede wszystkim pamiętać o tym, że nie powinien on krępować ruchów ani nieestetycznie wisieć na ciele. Także rozmiar garnituru to podstawa. Marynarka, która lekko przylega do ciała, nie jest zbyt krótka lub z byt długa, a także nie za bardzo opinająca, to najlepszy wybór. Poza tym warto pamiętać również o tym, że odpowiednia długość marynarki sięga do połowy pośladków. Rękawy natomiast powinny delikatnie odsłaniać mankiety koszuli.

Przechodzimy teraz do dolnej części garnituru, czyli do spodni. Jak się za pewne domyślacie, nie mogą być zbyt obcisłe, aby nie krępowały naszych ruchów i nie wyglądały jak garnitur żywcem zdjęty z młodszego brata. Nie mogą również być za luźne, odbiorą panom tym samym całą klasę i styl. Długość spodni powinna sięgać do górnej cholewki z tyłu buta, ale to nie oznacza, że mają się na bucie opierać. Wprost przeciwnie. Jeśli się oprą, materiał zacznie się marszczyć, a to będzie wyglądać bardzo nieestetycznie.

Fason garnituru warto dopasować do sylwetki. W zależności od tego, czy jesteś właścicielem sylwetki masywnej, szczupłej czy wysportowanej, inny rodzaj garnituru będzie do Ciebie pasować.

Zobacz też: http://www.larobes.pl/kompletujemy-wyprawke-dla-noworodka-wybieramy-ubranka/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here