Kiedy już na świecie pojawia się dziecko, cały świat staje na głowie. Wszystko wywraca się do góry nogami.
Pokoje powoli zaczynają wypełniać się wyprawką dziecięcą.

Szafki zapełnione są mnóstwem ubrań, których to nasze maleństwo nie jest w stanie znosić.
Już od najmłodszych chwil naszego dziecka zaczynamy zbierać zabawki, którymi to będzie się nasz maluch bawił.
Świetną perspektywą są zabawki z drewna. Są one nie tylko ekologiczne, ale i bezpieczne. A wszyscy przecież chcemy, by nasze dziecko bawiło się bez obawy o jego bezpieczeństwo.

Takie drewniane zabawki są bardzo kolorowe, pięknie przyzdobione i oszlifowane, by niebyły zbyt ostre dla malutkiego dziecka.
Malowane są bezpiecznymi farbami, tak by małe dziecko wkładający je do buźki nie na łykało się jakiś chemicznych preparatów.

Mają zaokrąglone narożniki i są tak skonstruowane, by nie miały malutkich części, które to nasze dziecko może połknąć.
Producenci drewnianych zabawek dali nam bardzo szeroki wybór takich zabawek. Dostosowanych oczywiście do wieku i umiejętności dziecka.
Są też takie, które to potrafią rosnąć razem z naszym maleństwem.

Wśród zabawek drewnianych dla dzieci można znaleźć instrumenty muzyczne

Grzechotki, kastaniet, bębenki, czy innego rodzaju instrumenty. Każde dziecko przecież uwielbia robić hałas i szum wokół swojej osoby. Kiedy to my wariujemy z powodu hałasu i niespożytej energii naszej pociechy. Takie instrumenty są bezpieczne dla jego uszu i dla naszych starganych już nerwów, kiedy pękają nam bębenki w uszach, od wrzasków wydawanych przez malucha.

Puzzle, czy układanki drewniane są bardzo fajną rzeczą, gdyż są one bardzo trwałe. A jak wiadomo te zawsze się niszczą, albo dzieci je gubią. Z drewnianymi nie będzie takiego problemu, są grubsze i większe. Są tak skonstruowane, by były jak najbardziej wytrzymałe. Oraz, by dziecko nie było w stanie ich połknąć, czy wetknąć sobie w nos, czy ucho.
Wiele drewnianych figurek, które to się przesuwają, spadają, skaczą, czy kulają. Drewniane piłeczki, zabawki do pchania, tak zwane pchacze.
Zabawki te często grają melodyjki przy przesuwaniu poszczególnych elementów, czasami nawet świecą.

konie na biegunach

Dla nieco starszych dzieci znajdziemy na pewno szeroki wybór klocków drewnianych, które to od wielu, wielu lat fascynowały wszystkie dzieciaki. Nasze babcie, czy też rodzice bawili się takimi klockami, które strugane były w pieńków i malowane farbami olejnymi. Wtedy takie klocki nie były zbyt bezpieczne, miały drzazgi i próchniały. Jednak teraz technologia poszła o tyle do przodu, że są ona produkowane maszynowo, solidnie sprasowywane i szlifowane, potem lakierowane.

Kiedy to nasze dziecko już podrośnie można znaleźć na rynku drewniane mebelki, czy domki do lalek. Albo też kuchenki i inne stoły z narzędziami, dla małego majsterkowicza.
Dla dzieci chodzących fajną zabawką są rowerki drewniane na kolkach z pedałami, czy też takie do odpychania się nogami od ziemi. Oraz innego rodzaju jeździki, samochody.
Prawda jest taka, że rynek zabawek drewnianych zawładną naszym sercem . I to właśnie te zabawki są najbezpieczniejsze dla naszych dzieci. Do takich zabawek mamy sentyment, gdyż sami takimi się bawiliśmy.

Teraz są one produkowane na tyle bezpiecznie, że przechodzą wszystkie atesty bez problemu.
Jedyną wadą takich drewnianych zabawek może być to, że jednak są one dość twarde. A dzieci często się przewracają czy rzucają zabawkami, gdzie popadnie. To jest chyba jedyna wada tego rodzaju zabawek.

Kiedy już się uszkodzą, a jest to naprawdę trudne do zrobienia, można bardzo łatwo je naprawić, bez korzystania z serwisów.
Takie drewniane zabawki dbają o sprawność ruchową i motoryczną naszych dzieci. Także usprawniają ich inteligencję i rozwój, poprawiają koncentrację i pamięć, kiedy to damy dziecku układanki, czy zgadywanki z drewna.

zabawki z drewna

Takie zabawki są o tyle dobre, że łatwo utrzymać je w czystości i nienagannym stanie. Można nimi bawić się nie tylko w domu, ale i na dworze. Są odporne na warunki atmosferyczne i o dziwo nie nasiąkają wilgocią.
Kiedy to zbłąkaną, po długim okresie użytkowania można na własną rękę postarać się je odmalować.

Dają dużą możliwość łączenia różnych zabawek, nawet niepowiązanych ze sobą.
Nawet starsze już dziecko znajdzie pomysł, by taką zabawkę z dzieciństwa wykorzystać podczas zabawy, na przykład lalkami.

Kiedy już są one nam niepotrzebne warto oddać je innym potrzebującym dzieciom, gdyż napewno nie jedno pokolenie przetrwają.
W momencie kiedy to nie mamy już co z nimi zrobić, łatwo je zutylizować, gdyż są całkowicie ekologiczne.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here