Altana ogrodowa pięknie komponuje się ogrodzie. Wzbogaca go tworząc miejsce do codziennego wypoczynku. To właśnie w altanach organizowane są przyjęcia w gronie znajomych. Altana drewniana do ogrodu tworzy miejsce dla rodziny, chroni przed deszczem jak i promieniami słonecznymi, dając przyjemny cień w gorące dni. Dzięki niej można odpoczywać w ogrodzie niezależnie od pogody. Podczas deszczu spokojnie można zrobić w niej grilla i siedzieć do późnego wieczora.

Plusy altany ogrodowej

Altany drewniane są bardzo funkcjonalne, a w dodatku urokliwe. Jest uwielbiana przez posiadaczy domów z niezadaszonym tarasem. Idealnie pasuje do dużych jak i mniejszych ogrodów. Jest to taki pokój na świeżym powietrzu, można tu urządzić rodzinne spotkania lub odpoczywać w ciszy z książką. Jest stąd idealny widok na bawiące się dzieci w ogrodzie. Zazwyczaj altany posiadają lekką drewnianą konstrukcję. Najlepsze altany można znaleźć w sklepie Kempar. Szeroki wybór pozwala znaleźć coś na swoje potrzeby.

Dach można wybrać pełny, wtedy będzie chronił przed deszczem oraz mocnym słońcem lub w formie pergoli. Można zasadzić na niej pnącze rośliny, które latem dadzą przyjemny cień. Zwiększy to estetykę ogrodu, bo taka forma roślin doskonale wygląda. Ściany altany mogą być ze szkła lub może ich nie być wcale. Można z niej stworzyć tzw. Zimowy ogród, by nawet zimą korzystać z uroków ogrodu.

Bardzo ważne jest przygotowanie podłoża pod altanę, jeśli altana jest drewniana i ma lekką konstrukcję można ją postawić na drewnianych słupach. Jeśli jednak jest to ciężka altana, należy postawić ja na betonowej płycie fundamentowej. Tylko wtedy będzie stała stabilnie w ogrodzie. Drewniana altana z podłogą może stać bezpośrednio na ziemi, ale teraz musi być utwardzony i idealnie wyrównany. Ważne by deski od spodu były zaimpregnowane.

Altanę można także złożyć samodzielnie, wyręczy kupić gotową konstrukcję do samodzielnego montażu. Aby altana służyła długo należy o nią odpowiednio zadbać. Czynniki zewnętrzne niestety niekorzystnie działają na piękne drewniane altany. Pleśń i grzyby oraz szkodniki także mogą zaszkodzić altanom. Warto zaimpregnować ją, czyli wystarczy pomalować farbą, jest to najlepszy i najprostszy sposób na impregnacje i zabezpieczenie drewna. Dobrze zrobiona i pienie wykonana altana urozmaici krajobraz ogrodu. Farby impregnujące chronią altany drewniane także przed promieniami słonecznymi, wilgocią i pasożytami.

Altana to doskonały pomysł dla osób, które dużo czasu spędzają w ogrodzie i mają już dość siedzenia na leżakach w pełnym słońcu. Każdy musu dobrać wielkość altany do swoich potrzeb. Jeśli rodzina jest duża i często robimy grilla, większa altana będzie lepszym rozwiązaniem jednak, jeśli ma służyć tylko domownikom i to niezbyt często nie trzeba inwestować w ogromną altanę. Bo jej głównym zadaniem jest możliwość komfortowego spędzania czasu, a każda rodzina ma inne potrzeby. Altany murowane mają zazwyczaj dużo większy koszt niż drewniane i nie ma niestety możliwości ich łatwego demontażu.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here