Czy mycie auta pianą aktywną ma sens?

0
1603

Kiedy przystępujemy do mycia samochodu, mamy do wyboru różne środki przeznaczone do tego właśnie celu.

Wśród nich jest niewątpliwie piana aktywna. Produkt cieszy się coraz większą popularnością nie tylko na myjniach, ale i prywatnie. Co takiego ma na celu i gdzie można nabyć tę pianę?

Czym jest piana aktywna i do czego służy?

Piana aktywna to środek przeznaczony do mycia wstępnego. Stosuje się ją w celu zmiękczenia brudu, a także częściowego usunięcia go z powierzchni lakieru dowolnego auta. Stosując właśnie tę pianę możemy łatwiej i wygodniej zminimalizować powstawanie rys na lakierze, jakie często pojawiają się na skutek nieumiejętnego mycia samochodu. Należy pamiętać o tym, że pianę aktywną nanosi się na suchy lakier i to najlepiej przy użyciu specjalnej pianownicy podłączonej do myjki ciśnieniowej. Można to samo uzyskać posługując się pianownicą ręczną. Pianę trzeba rozmieścić równomiernie, aby uzyskać oczekiwany efekt. Po umyciu auta tym specyficznym środkiem pozostaje tylko dokładnie go spłukać. Następnie można przystąpić do wykonania kolejnych czynności pielęgnacyjnych.

Gdzie można kupić dobrą pianę aktywną?

Gdzie można kupić dobrą pianę aktywną

Wbrew pozorom piana aktywna przeznaczona do mycia samochodów jest dziś na wyciągnięcie ręki. Oferują ją różne sklepy. Z tym, że w jednych jest większy wybór, w innych znacznie mniejszy. Tylko niektóre proponują klientom produkty wysokiej jakości. warto wobec tego dobrze rozejrzeć się na rynku, sprawdzić, gdzie jest duży wybór i gdzie można dostać profesjonalne środki. Nie należy ograniczać się do lokalnych punktów sprzedaży stacjonarnej. Czasem warto kupić pianę przez internet, nawet jeżeli trzeba ponieść koszt z tytułu dostawy. Tylko stosowanie dobrej jakościowo piany ma sens, tak więc trzeba mieć to na uwadze, szukając sklepu, który ją oferuje.

Jeżeli jeszcze nie trafiłeś do sklepu, który ma duży wybór piany aktywnej, a w tym środków wysokiej jakości, zajrzyj na stronę https://detailingstore.pl/14-piany-aktywne, gdzie zapewne znajdziesz to, czego potrzebujesz.

[Głosów:1    Średnia:3/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here