Są ludzie, którzy nie wyobrażają sobie pić ich ulubionego napoju inaczej niż przez słomkę, na przykład prosto z kubka czy ze szklanki. Ciężko powiedzieć, skąd biorą się tego typu preferencje, jedni sądzą, że to tylko kwestia mody, inni, że przyzwyczajenia, jeszcze inni, że w ten sposób napój o wiele lepiej smakuje. Są też tacy, który robią to ze względu na zdrowie i higienę, bojąc się niedokładnie umytych szklanek, albo też kontaktu szkliwa zębów ze szklankami. Powodów może być bardzo wiele i z pewnością każdy ma swoje własne.

W każdym razie, w ostatnich latach da się też zauważyć coraz większą dbałość przeciętnego człowieka o środowisko. Zdajemy sobie sprawę z ogromnej ilości śmieci i odpadów, które produkujemy jako ludzkość. Zdajemy sobie też sprawę z tego, że największy problem z biodegradowalnością i rozkładem mają tworzywa sztuczne, które potrafią się rozkładać nawet kilkaset lat. Myśl, że plastikowa słomka użyta dosłownie raz do picia przez kilka minut, potem tak długo zanieczyszcza środowisko, jest nie do przyjęcia.

Dlatego też, coraz więcej miłośników i miłośniczek picia napojów przez słomkę, którzy jednocześnie chcą dbać o czystość środowiska naturalnego, przerzuca się na ekologiczne słomki z papieru. Jest to świetne rozwiązanie, by cieszyć się ulubionym napojem w ten sam sposób jak dotychczas, ale nie mieć wyrzutów sumienia, produkując niepotrzebne odpady.

Niestety, ekologiczne słomki papierowe, wciąż są dosyć drogie w porównaniu do zwykłych. O ile produkcja takiej zwykłej, plastikowej kosztuje około 2 grosze, o tyle papierowej 10 groszy. Koszty produkcji jednak da się zmniejszyć produkując te słomki na większą skalę – dlatego tak ważne jest przejście wszystkich amatorów słomek na to rozwiązanie.

Najważniejsze jest, by papierowe słomki były wykorzystywane hurtowo np. przez restauracje i hotele, ale jak najbardziej osoba prywatna może także sobie kupić słomki papierowe z papierowe.slomki.biz. Występują one w bardzo wielu atrakcyjnych i żywych kolorach oraz wzorach.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here