Coraz więcej par boryka się z problemem niepłodności. Obecnie nawet 15 procent par stara się o dziecko w wyniku zapłodnienia pozaustrojowego. Czym jest in vitro i jak przebiega leczenie niepłodności Kraków – o tym dowiesz się z tego artykułu.

Kiedy zdecydować się na in vitro?

Klinika leczenia niepłodności Kraków może być dobrym pomysłem, jeśli ginekolog stwierdzi u kobiety niedrożność jajowodów, endometriozę, bądź też niepowodzenie związane z wywołaniem owulacji. Leczenie niepłodności kraków to również właściwy wybór, gdy jakość nasienia u mężczyzny nie jest wysoka. Ponadto wskazaniem do leczenia jest idiopatyczna niepłodność u obojga partnerów, a także taka, której nie udało się wyleczyć, stosując inne sposoby leczenia.

Jak wygląda leczenie in vitro?

Niezależnie od tego, czy będzie to klinika in vitro Kraków, czy inna, leczenie zawsze zaczyna się tak samo, mianowicie od wizyt kwalifikacyjnych. Podczas dwóch wizyt lekarz zbiera informacje o pacjentach w trakcie wywiadu, a także na podstawie uzyskanych wyników badań i testów. Po wizytach przychodzi czas na stymulację hormonalną, w wyniku której dochodzi do wzrostu liczby dojrzałych komórek jajowych, co zwiększa szansę powodzenia leczenia. Na ten proces przewiduje się od dwóch do czterech wizyt kontrolnych – na podstawie zebranych wyników badań lekarz może określić, kiedy będzie można przejść do kolejnego etapu, czyli do punktacji jajników i pobrania komórek jajowych. Zabieg ten trwa tylko 15 minut i jest bezbolesny, gdyż przeprowadza się go w znieczuleniu ogólnym.

Kolejnym krokiem jest pobranie nasienia od partnera, bądź też wybór nasienia z banku, a następnie umieszczenie zarodków w jamie macicy – zagnieżdżenie embrionów ma większą szansę powodzenia, gdy pacjentka przyjmuje zalecone indywidualnie leki. Natomiast po transferze zarodka najważniejsze są pierwsze dni. By zwiększyć szansę powodzenia leczenia in vitro, kobieta powinna unikać stresujących sytuacji, a także wysiłku fizycznego. Po 12 dniach od transferu zarodka pacjentka powinna sprawdzić poziom hormonu HCG we krwi. To właśnie na jego podstawie można stwierdzić, czy kobieta jest w ciąży biochemicznej. Sto procent pewności daje badanie USG, które przeprowadza się w piątym tygodniu ciąży biochemicznej.

Jaka jest skuteczność leczenia niepłodności?

Klinika leczenia niepłodności Kraków podobnie jak inne placówki tego typu nie gwarantują powodzenia leczenia. Skuteczność jest uzależniona od kilku czynników. Klinika in vitro Kraków może wiązać się z dobrymi wspomnieniami u pary starającej się o dziecko, gdy kobieta nie ma skończonych 35 lat, a także cieszy się ogólnie dobrym zdrowiem.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here