Dlaczego uchwyty magnetyczne gwintowane wewnętrznie są takie dobre?

0
766

Technologia magnesów neodymowych posiada wiele zastosowań. W przypadku mocowania ruchomych elementów wykorzystuje się pole magnetyczne, które zwiększa przyczepność do powierzchni. Uchwyty magnetyczne z gwintem wewnętrznym przelotowym łączą w sobie rozwiązania poprawiające stabilność konstrukcji. Ich zadaniem jest trwałe zabezpieczenie ruchomych przedmiotów przed upadkiem i przypadkowym zniszczeniem.

Właściwości magnesów z gwintem

Uchwyty to elementy łączące przedmioty i zapewniające oparcie, stanowią ważny fragment budowy. Uchwyty magnetyczne z gwintem wewnętrznym przelotowym to profilowane kształty, które umieszcza się na powierzchniach płaskich lub w urządzeniach. Montaż jest całkiem prosty i polega na wklejeniu bądź wciśnięciu elementu mocującego w odpowiednie miejsce. W celu zwiększenia ochrony przed uszkodzeniem mechanicznym uchwyty pokrywa się cienką warstwą cynku. Pozwala to na wzmocnienie konstrukcji magnesu przed ewentualnym pęknięciem. Wewnątrz uchwytu znajduje się otwór przelotowy oraz obniżenie pod kątem prostym. Wgłębienie w kształcie stożka zwiększa możliwości montażu uchwytu do różnych zakończeń. Takie połączenie nadaje się do podtrzymywania ciężaru w trudnych warunkach środowiskowych, gdzie występują duże siły. Na uchwycie magnetycznym z gwintem wewnętrznym przelotowym spoczywa odpowiedzialność za utrzymanie konstrukcji. Dlatego zaczep musi być dostosowany do możliwości konstrukcyjnych zawieszonego lub trzymanego przedmiotu.

Jak znaleźć odpowiedni uchwyt?

Wybór odpowiedniego zaczepu powinien być podyktowany parametrami technicznymi elementu. Ważne, aby zmierzyć i dopasować średnicę, wysokość oraz głębokość gwintu. Po sprawdzeniu danych technicznych uchwyt magnetyczny z gwintem wewnętrznym przelotowym powinien zostać przetestowany w praktyce. Polega to na zamocowaniu uchwytu z zastosowaniem próbnej powierzchni o określonych parametrach. Jeśli część mechaniczna utrzyma ciężar, to element może zostać na stałe. Można zastosować efekt skali i zwiększyć liczbę uchwytów w mocowanych elementach konstrukcyjnych. Zwiększa to stabilność i bezpieczeństwo zastosowanych rozwiązań. Uchwyty magnetyczne z gwintem wewnętrznym przelotowym posiadają maksymalny udźwig, który określa, jakie przedmioty mogą być przez nie mocowane. Po przekroczeniu tej wartości uchwyt nie spełnia swojej roli. Masa uchwytu jest zazwyczaj niewielka, ale powinna być doliczana do ciężaru ogólnego. Dzięki temu zabiegowi zwiększa się margines bezpieczeństwa dla elementów konstrukcyjnych. Nie ma wtedy szans na przypadkowe uszkodzenie konstrukcji.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here