Dzisiaj, jeśli myślimy o tym, jakie wybrać gry dla czterolatków to w większości przypadków stawiamy na telefon albo komputer, a nie na gry planszowego. To nie jest najlepsze rozwiązanie, dlatego byłoby dobrze znaleźć takie gry, które na pewno dziecku się przydadzą. To nie są gry, które mają uczyć rywalizacji tylko mają wpływać na rozwój dziecka. Rodzice bardzo często popełniają tutaj błąd, bo podczas grania dają dziecku za każdym razem wygrywać.

Jest to pewnego rodzaju zachęta żeby dziecko zainteresowało się grami. Problem w tym, że jeśli nasze dziecko cały czas wygrywa to w przyszłości nie będzie umaiło przegrać. Jak to się kończy? Kiedy zaczynamy z dzieckiem grać na właściwych zasadach i się nie podkładamy to przegrywa i co wtedy? Wtedy dziecko odchodzi i grać już dalej nie będzie. To wpłynie negatywnie na jego rozwój i życie. Każda przeszkoda natrafiona w życiu będzie traktowana tak samo.

Po prostu dziecko zamiast walczyć będzie się poddawało, a to nic dobrego dla niego nie znaczy i trzeba coś z tym zrobić. Nikt nie mówi, że rodzic ma wygrywać za każdym razem, ale na pewno nie można się cały czas podkładać. Grajmy na zasadach, jakie są w grze opisane. Nie kombinujmy, bo w życiu nie da się wszystkiego naciągnąć i później będziemy żałować, że w porę nic z tym nie zrobiliśmy.

Gry dla dziecka

czterolatki

Warto inwestować w gry planszowe, bo to rozwija wyobraźnie naszego dziecka. Nie kupujemy gier na wyrost, co wielu rodziców robi. Mamy czterolatka? W takim razie dla niego kupujemy gry, które dostosowane są do jego rozwoju. Jeśli kupimy dla sześciolatka to nasze dziecko nie będzie grało na zasadach, jakie obowiązują w grze i może dojść do sytuacji, jaka została opisana powyżej. Gra ma być dla naszego dziecka i tego trzeba się pilnować. Mogą to być gry naprawdę bardzo różne. Możemy zbierać jagody, grzyby, można poznawać swój kraj korzystając z mapy Polski i podróży.

Jest tego wszystkiego naprawdę bardzo dużo, co oznacza, że dla każdego z nas znajdzie się dokładnie to, czego szuka. Tylko wtedy będziemy zadowoleni, jeśli razem z dzieckiem będzie można spędzić miło czas. Nie zapominajmy o tym, że telefon nie wpływa na rozwój naszego dziecka, ale my i nasze gry jak najbardziej. Skoro mamy dziecko to mamy też obowiązki i trzeba się z nich wywiązać, bo później będziemy się dziwić, że znajomych dziecko lepiej się uczy, a nasze nie. To nic nie bierze się z przypadku i doświadczeni rodzice dobrze o tym wiedzą.

Gry na telefon

Nikt nie powiedział, że nie mamy instalować dziecku żadnych gier na telefonie, ale trzeba mieć nad tym kontrole. W ten sposób dziecko może uczyć się czytać, liczyć i poznawać nowe kolory. To działa pozytywnie na rozwój, ale również trzeba pamiętać o tym żeby gry dopasować do wieku dziecka. Wtedy dziecko rozumie, o co w grze chodzi i jest w stanie dobrze się bawić przy graniu i jednocześnie bardzo dobrze się rozwijać.

Jedno i drugie ma bardzo duże znaczenie i nie można o tym zapominać, a zatem szukamy gier, które pozytywnie wpłyną na nasze dziecko. Musimy również ograniczać korzystanie z takich gier dziecku, bo nie chcemy żeby się od telefonu uzależniło. Im później zacznie na telefonie siedzieć całymi dniami tym lepiej dla jego rozwoju i my o to wszystko musimy zadbać.

Skąd wziąć gry dla czterolatka?

dzieci garją

Można je zamawiać przez Internet. To dobry sposób, ponieważ w przypadku gier planszowych można znaleźć bardzo atrakcyjne oferty. Im niższa cena tym lepiej, bo wtedy można zamiast jednej kupić dziecku dwie gry. Poza tym w Internecie poszczególne gry mamy bardzo dobrze opisane i od razu wiemy czy będzie to coś dla naszego dziecka czy nie. Jeśli nasze dziecko nie wykazuje zainteresowania grami to nie zmuszamy go do grania, ale też nie można odpuszczać.

Trzeba znaleźć taką tematykę gry jak będzie w stanie dziecko zainteresować i wtedy chętniej będzie po grę sięgał. Wielu rodziców tak robi i są bardzo zadowoleni, dlatego my również możemy tak zaryzykować zrobić. Gry na telefon można wybierać darmowe albo płatne. Wybór takich gier jest naprawdę bardzo duży, co oznacza, że dla każdego czterolatka znajdzie się coś, co będzie w stanie go zainteresować. Mamy farmy, czyszczenie zębów, ubieranie, czesanie i wiele innych.

Nie da się wszystkich wymienić, ale warto zorientować się, jakie zainteresowania ma nasze dziecko i pod tym kątem szukamy gier dla niego.  Wtedy na pewno dziecko będzie bardzo zadowolone i my również, bo każdy nam tym bardzo dużo może zyskać. Nad rozwojem naszego dziecka trzeba będzie długo pracować i im skuteczniej to robimy tym lepsze są z tego efekty końcowe.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here