Od kilku już dobrych lat manicure hybrydowy bije rekordy popularności. Nic dziwnego – jest trwalszy od zwykłego malowania paznokci lakierem, a przy tym nadaje dłoniom wyjątkowy wygląd i sprawia, że czujemy się w nim bardzo kobieco. Coraz więcej pań chce wykonywać manicure hybrydowy samodzielnie. Jak więc to zrobić? Podpowiadamy w naszym najnowszym wpisie.

Przeczytaj też: https://www.gmrecords.pl/jak-sie-robi-manicure-hybrydowy/

Sprzęt i rzeczy niezbędne do wykonania hybrydy

Jeśli chcesz wykonać manicure hybrydowy samodzielnie, jest kilka rzeczy, które są do tego niezbędne. Po pierwsze dobra lampa – UV lub LED, od Ciebie zależy, którą wybierzesz. Ważne, aby była dobrej jakości i o wystarczającej mocy. Słaba lampa nie utwardzi dobrze lakieru i nie zrobi tego szybko, w przeciwieństwie do lamp o wysokiej mocy. Takie zapewnią nam idealne utwardzenie lakieru już po kilkudziesięciu sekundach.

Przejdźmy teraz do lakierów. Pierwszym, który nałożymy bezpośrednio na płytkę paznokcia, będzie baza. Przezroczysty lakier, bez którego żadna hybryda nam się nie utrzyma na paznokciach, dlatego też jest niezbędnym elementem tego zestawu. Kolejna rzecz to kolorowy lakier hybrydowy. Kolor oczywiście dobieramy według własnych upodobań. Podczas wykonywania manicure warto mieć również przy sobie pilnik do paznokci, którym nadamy im odpowiedni kształt oraz blok do polerowania płytki paznokciowej. Drewniane patyczki i metalowe cążki pomogą nam usunąć nieestetycznie wyglądające skórki. Warto również mieć pod ręką wacik bezpyłowy, który pomoże w oczyszczeniu płytki po polerowaniu oraz płyn do czyszczenia i odtłuszczania paznokci.

Manicure hybrydowy krok po kroku

Manicure hybrydowy przeprowadza się krok po kroku według ustalonego porządku. Najpierw czyścimy blokiem do polerowania płytkę paznokcia. W ten sposób sprawimy, że lakier będzie się na niej dobrze trzymał. W tym czasie usuwamy także naskórek i pilnikiem nadajemy paznokciom taki kształt, jaki chcemy uzyskać. Następnie powinnyśmy odtłuścić płytkę paznokcia. W tym celu bezpyłowy wacik nasączamy w detergencie i przecieramy każdy paznokieć osobno. Kolejnym krokiem jest zaaplikowanie bazy na każdy paznokieć oraz naświetlamy ją pod lampą UV lub LED. Następnie nakładamy wybrany przez nas kolor. Najlepszy efekt uzyskamy, jeśli nałożymy dwie warstwy lakieru. Oczywiście po każdej koloryzacji, paznokcie naświetlamy lampą. Na końcu aplikujemy utwardzacz, który zabezpieczy nasz manicure przed zniszczeniem i oczyszczamy każdy paznokieć cleanerem. I manicure hybrydowy jest gotowy!

Zobacz też: http://www.larobes.pl/jak-kupic-dobra-lampe-do-hybrydy/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here