Zaręczyny to jedna z najpiękniejszych chwil w życiu każdej pary. To uroczysty moment, w którym zakochani potwierdzają swoją silną więź i deklarują, że chcą spędzić ze sobą resztę życia. Zgodnie z zaręczynową tradycją mężczyzna obdarowuje swoją wybrankę pierścionkiem. Jak wybrać idealny model?

Pierścionek szyty na miarę oczekiwań ukochanej

Pierścionek zaręczynowy będzie ozdabiał dłoń Twojej wybranki przez większość czasu, dlatego ważne by idealnie wpisywał się w jej gust. Z pewnością wiesz, jaką biżuterię Twoja ukochana lubi najbardziej. Może wspominała o jakimś konkretnym modelu? Wybierając wymarzony pierścionek swojej przyszłej narzeczonej, pokażesz, jak dobrze ją znasz. To z pewnością sprawi, że poczuje się wyjątkowo, a na jej twarzy pojawi się szczery uśmiech.

Wybór kruszcu

Pierścionek zaręczynowy to biżuteria na lata. Dlatego powinien być trwały. Za jakość i wytrzymałość biżuterii w dużej mierze odpowiada kruszec, z jakiego został wykonany. Za bezkonkurencyjnego lidera na rynku jubilerskim uznaje się złoto. Złote pierścionki zaręczynowe to klasyka gatunku!

Niegdyś najczęściej wybierano pierścionki z żółtego złota, które stanowiło symbol bogactwa, dobrobytu i szlachetności. Dziś równie dużą popularnością cieszą się wyroby ze złota białego, które wyglądem przypomina klasyczne srebro. Na rynku znajdziesz również modele w odcieniu różowym, które zachwycają swoim romantycznym, wyjątkowo subtelnym charakterem.

Przy wyborze złotego pierścionka zwróć uwagę na próbę kruszcu. Najpopularniejsze są wyroby o próbie 585. Stop ten charakteryzuje się dużą zawartością złota. Pierścionki w tej próbie są trwałe, odporne na zarysowania i odkształcenia. 

Jaki kamień szlachetny?

Najpopularniejszym kamieniem szlachetnym umieszczonym w pierścionkach zaręczynowych jest diament, który uważany jest za symbol trwałości związku. Oszlifowany diament, zwany zwyczajowo brylantem, zachwyca swoim pięknem nawet osoby o najbardziej wysublimowanym gustach. Nie można zapomnieć o nieprzeciętnej trwałości brylantów. Dzięki swoim doskonałym właściwościom zachowują swój idealny stan przed długie lata, efektownie zdobiąc dłoń wybranki. 

Pierścionki z brylantami to niekwestionowana klasyka na rynku jubilerskim. Jednak w salonach znajdziemy również biżuterię zdobioną innymi kamieniami szlachetnymi – m.in. topazami, szafirami, rubinami czy szmaragdami. Pierścionki z kolorowymi oczkami to doskonałe rozwiązanie dla wszystkich miłośniczek oryginalnej biżuterii. 

Salony jubilerskie oferują nam pierścionki z jednym mniejszym bądź większym oczkiem, a także wysadzane kilkoma kamieniami w różnych konfiguracjach. 

Pamiętaj, że pierścionek zaręczynowy powinien pochodzić od renomowanego jubilera. Znana i ceniona marka gwarancją jakości! Szeroki wybór pięknej biżuterii zaręczynowej dostępny jest na stronie allezloto.pl. Propozycją Jubilera Ciesielscy są wyjątkowe, złote pierścionki ozdobione brylantami, topazami, tanzanitami, ametystami i innymi kamieniami szlachetnymi. Ofertą są zarówno proste minimalistyczne wersje, jak i efektowne modele z wieloma zdobieniami. Z pewnością znajdziesz na stronie pierścionek szyty na miarę oczekiwań Twojej ukochanej!

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here