Urodziny to wyjątkowa okazja, którą warto świętować w gronie najbliższych. Aby cieszyć się ich obecnością i świetnie się bawić można zorganizować imprezę urodzinową. Przygotowanie takiego wydarzenia wymaga odpowiedniego zaplanowania i przygotowania. Istnieją bowiem takie elementy, o których nie sposób zapomnieć. Niezależnie od wieku na urodzinach powinien pojawić się tort, a na nim świeczki urodzinowe. Przydatne okazują się również dekoracje czy naczynia i zastawa stołu.

Dekoracje tortu

Mały, duży, okrągły, prostokątny, piętrowy czy jednopoziomowy – niezależnie od tego, jaki tort zagości na stole, warto zadbać o jego adekwatną do okazji dekorację. Urodziny to bardzo radosne wydarzenie niezależnie od wieku, dlatego też oprawa tortu powinna być dostosowana do uroczystości. Elementem, którego nie może zabraknąć są świeczki urodzinowe, takie jak np. https://partybudziki.pl/pol_m_AKCESORIA-PARTY_Swieczki-_Swieczki-urodzinowe-584.html. Do wyboru są tradycyjne, podłużne świeczki, których najczęściej układa się na trocie tyle, ile lat kończy jubilat. Jeśli jednak wiek wskazuje na zbyt dużą ilość świeczek, warto pomyśleć nad rozwiązaniem zastępczym – wówczas można zastosować świeczki urodzinowe w kształcie cyfr. Są kolorowe i łatwo je zapalić, a następnie zdmuchnąć podczas hucznego sto lat.

Ciekawym rozwiązaniem są świeczki w kształcie liter, które tworzą hasło, np. „sto lat” czy „happy birthday”. Ich kolor można dostosować do kolorystyki tortu, aby całość wyglądała spójnie. Dla najmłodszych poleca się świeczki urodzinowe przypominające postaci z bajek czy zwierzątka.

Dekoracje pomieszczenia

Urodziny w domu czy w ogrodzie? Bez względu na wybór, miejsce to powinno wyglądać imprezowo. W tym celu huczne celebrowanie urodzin można dopomóc, zawieszając urodzinowe girlandy czy serpentyny oraz balony. Kolorowe dodatki wprowadzą dużo radości oraz mogą być okazją do zabawy – nie tylko dla dzieci. Dodatkową atrakcją cieszącą się zainteresowaniem jest piniata wypełniona łakociami. Moment jej rozbicia to frajda nie tylko dla jubilata, ale również obecnych gości.

Urodzinowy stół

Każda impreza niesie ze sobą przygotowywanie poczęstunku. Urodzinowe przyjęcia warto wzbogacić kolorową, jednorazową zastawą stołową. Papierowe talerzyki, słomki i kubeczki w kolorowe wzory nie tylko udekorują stół i wprowadzą w urodzinowy nastrój, ale także ułatwią sprzątanie po całym wydarzeniu. Dla uspójnienia motywu przewodniego imprezy można zakupić jednorazowe naczynia w takim samym wzorze i kolorze, jak świeczki urodzinowe na tort i pozostałe dekoracje.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here