Narożnik z funkcją spania w pokoju gościnnym

0
1299

Narożnik z funkcją spania to jeden z najbardziej praktycznych mebli, jakie można sobie wyobrazić. Większość z nich, oprócz tego, że są doskonałymi kanapami, które można wykorzystywać za dnia, na czas nocy staje się wygodnymi łóżkami, na których z powodzeniem będą mogły wyspać się dwie dorosłe osoby. Narożniki zwyczajowo umieszcza się w salonach, jednak nie tylko tam spełniają wszelkie przygotowane dla siebie funkcje. To również idealny pomysł na wyposażenie pokoju gościnnego. Sprawdź, który z tych narożników na stronie Meble.pl sprawdzi się w Twoim pokoju gościnnym i wybierz model spełniający wszelkie Twoje oczekiwania.

Sposób rozkładania narożnika

Najwięcej uwagi należy poświęcić sposobowi rozkładania takiego narożnika. System jego rozkładania powinien być dopasowany do rozmiaru pomieszczenia oraz naszych indywidualnych preferencji. Oto kilka najpopularniejszych z nich.

  1. System DL to jeden z najpopularniejszych sposobów rozkładania sof oraz narożników. Można śmiało powiedzieć, że jest wręcz banalny. Całość polega na wysunięcia siedziska oraz rozłożeniu oparcia, które zakryje pojemnik na pościel. Uzyskane w ten sposób łóżko jest równomierne i daje wiele wygody.
  2. Kolejny w tym zestawieniu jest system delfin. Całość polega na wysunięciu materaca spod siedziska. Następnie należy unieść go do góry, a zamontowany mechanizm uniemożliwia jego przemieszczanie się. To chyba najlepszy pomysła dla narożników umieszcznych w niewielkich przestrzeniach.
  3. Sedak nie jest już tak często stosowany w narożnikach, ale czasami się jednak zdarza. Mechanizm można porównać do rozkładania łóżka polowego. TO dość prosty sposób – należy wyciągnąć złożoną konstrukcję i sprawić z niej komfortowe łóżko, na którym wyśpią się aż dwie osoby.

Kształt narożnika

Na uwagę zasługuje również kształt narożnika. W niewielkich pokojach gościnnych należy unikać dużych narożników U-kształtnych. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem okaże się niewielki, poręczny narożnik w kształcie litery L.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here