Naturalne kosmetyki to najlepszy sposób na utrzymanie zdrowej i pięknej skóry. Są bowiem w pełni bezpieczne i pełne niezbędnych substancji odżywczych. Producenci stosują w takich preparatach liczne oleje naturalne. Jednym z nich jest olej marula.

Jakie oleje naturalne stosuje się w kosmetyce?

Natura dała człowiekowi wiele rodzajów olejów. Każdy z nich ma określone właściwości, dzięki czemu może być stosowany w konkretnej grupie kosmetyków. Jednym z najbardziej znanych surowców stosowanych w przemyśle kosmetycznym jest olej arganowy. To także jeden z najtrudniej dostępnych olejów na świecie. Znajdziemy go w południowo-zachodniej części Maroka.  Olej ten uznawany jest za eliksir młodości. Zawiera bowiem dużą dawkę witaminy E. Stosuje się go  w kosmetykach do pielęgnacji skóry twarzy oraz paznokci. Innym surowcem jest opuncja figowa. Olej z pestek tej rośliny jest drogi, ale bardzo skuteczny. Preparat zawierający ten surowiec pomaga zwiększyć odporność skóry na czynniki zewnętrzne. Stosując takie kosmetyki szybko dostrzeżemy efekty. Do najważniejszych możemy zaliczyć głębokie nawilżenie skóry, poprawę napięcia czy kolorytu.

Olej marula – w jakich kosmetykach go znajdziemy?

Substancja ta pochodzi z terenów Republiki Południowej Afryki. Olej marula jest wytwarzany ręcznie. Ze względu na żółty kolor i delikatny, orzechowy posmak, porównuje się go do oleju arganowego. Surowiec ten stosuje się w kosmetykach zapewniającym nawilżenie i odbudowę skóry. Wynika to z wysokiej zawartości kwasów omega-9, witaminy C i E, a także flawonoidów. Stosując olej marula ochronimy skórę przed promieniowaniem UV oraz zredukujemy pojawiające się przebarwienia. Na tej stronie dowiesz się więcej na ten temat http://oqema.pl/. Olej marula możemy stosować samodzielnie każdego dnia. Znajdziemy go bez problemy w polskich sklepach. Możemy nawet dodawać go do kąpieli. Codzienne stosowanie oleju marula zawartego w preparatach kosmetycznych pozwoli także opóźnić starzenie się komórek. Jest on także przydatny w walce z rozstępami.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here