Olejek rycynowy stosowany jest od wielu lat jako kosmetyk, które z czasem został w dużej mierze zastąpiony przez bardziej wyszukane produkty kosmetyczne z większą liczbą składników i wyższą cenę. Niezwykle wysoka zawartość kwasu rycynowego sprawia, że olejek działanie tylko korzystnie na skórę, ale również włosy. W jaki sposób wzmacniania on strukturę włosa? Jak stosować go na włosy i rzęsy? Czy możliwe jest stosowanie olejku rycynowego na skórę? Odpowiadamy! 

Przeczytaj też: https://akcemed.pl/olejek-rycynowy-dla-mocnych-wlosow-i-dlugich-rzes/ 

Olejek rycynowy – jak wzmacnia włosy? 

Olejek rycynowy można stosować skórę głowy żeby zapobiec wypadaniu włosów oraz leczyć nadmierne wypadanie włosów. Jego właściwości przeciwbakteryjne i przeciwgrzybicze sprawiają, że działa korzystnie na zapalenie mieszków włosowych oraz łupież, łagodząc infekcje skóry głowy. Zawartość kwasu rycynowego poprawia też krążenie w skórze głowy oraz poprawia kondycję włosów. 

Jaki sposób stosować olejek rycynowy na włosy i rzęsy? 

Olejek rycynowy może być aplikowany zarówno na skórę głowy, jakie włosy. W celu wzmocnienia mieszków włosowych oraz pobudzenia wzrostu włosów zaleca się wcieranie olejku rycynowego w skórę głowy. Należy zaaplikować bo na skórę, po czym wykonać delikatny masaż skóry głowy w celu pobudzenia krążenia krwi i zwiększenia przyswajalności olejku. Po około 15 – 20 minut a kolejek należy zmyć. Można pozostawić go też na całą noc i pozostałość zmyć rano. 

W celu wzmocnienia rzęs można zaaplikować olejek na rzęsy, używając do tego czyszczenie szczoteczki ze starego tuszu do rzęs. Inną metodą jest nakładania olejku pędzelkiem wzdłuż linii rzęs. Taka metoda powinna być wykonywana codziennie przed pójściem spać. 

Czy można stosować olejek rycynowy na skórę? 

Jako że posiadam bardzo bogate źródło antyoksydantów, może spowolnić procesy starzenia się skóry oraz chronić ją przed szkodliwym działaniem wolnych rodników. W taki sposób może też spowolnić powstanie zmarszczek i utratę elastyczności skóry. Olejek rycynowy może też ukoić podrażnienia skóry po zbyt długiej ekspozycji na słońce. Nie ma więc żadnych przeciwwskazań do stosowania go na skórę. 

Zobacz też: http://www.larobes.pl/olejek-herbaciany-czym-jest-i-jakie-jest-jego-dzialanie/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here