W doborze odpowiedniej stylizacji czy makijażu pomocne jest rozróżnienie konkretnych typów urody człowieka. Po ustaleniu, czy jesteśmy typem wiosny, lata, jesieni czy zimy można dopasować właściwy kolor ubioru lub szminki. Jakim typem urody jesteś? 

Przeczytaj też: http://niepolka.pl/typy-urody-jakie-sa-typy-urody-i-co-komu-pasuje/

Wiosenny typ urody

Osoby w typie wiosny posiadają porcelanową cerę o ciepłych tonach. Zazwyczaj mają włosy w kolorze blondu o złotym odcieniu. Tęczówka u wiosny jest jasna, najczęściej o błękitnej lub jasnozielonej barwie. Osobom posiadającym ten typ urody zaleca się ubiór w kolorach kremowej bieli, oliwki, brzoskwini, a także fioletu czy czerwieni. Jeśli chodzi o zalecenia makijażowe to najlepiej im będzie w barwach pudrowego różu i moreli. Wiosny powinny unikać zimnych kolorów, ponieważ wyglądają w nich niekorzystnie. 

Letni typ urody

Lato kojarzy się nam z ciepłem, jednak w rzeczywistości jest typ urody, który nie ma z nim nic wspólnego. Letni typ urody opiera się na zimnych, przygaszonych kolorach. Cera lata jest jasna, ale ziemista, natomiast włosy są mysie, a tęczówki mają barwę jasnoniebieską, jasnoszarą lub jasnobrązową. Temu typowi urody pasują pudrowe róże, popielatości, brązy i fiolety. W makijażu lato powinno stawiać na kolory beżu, delikatnego różu, mlecznego brązu czy błękitu. Lato za to źle wygląda w jaskrawych barwach oraz czerni.

Jesienny typ urody

Jesień to kolejny typ ciepłej urody. Charakteryzuje się jasną ziemistą cerą i włosami, których kolor wpada w miedziane, rude i czekoladowe tony. Idealnymi barwami dla jesiennego typu urody są brązowy, oliwkowy, złoty, miedziany, ceglasty, morelowy, czy beżowy. Podobnie jest w przypadku cieni do powiek. Jesień powinna natomiast unikać wszystkiego co różowe lub lodowo niebieskie. 

Zimowy typ urody

Jak sama nazwa wskazuje, zimy lubią zimne barwy. Ten typ urody posiada chłodny odcień karnacji oraz ciemne, często czarne włosy. Tęczówka oka zimy jest bardzo mocno nasycona kolorem. Co powinna nosić? Warto, aby zima stawiała w swojej garderobie na biele i czernie oraz barwy takie jak srebro, grafit, bordo, śliwka czy fiolet. Zimy powinny natomiast unikać wszelkiego rodzaju rudości i ciepłe brązy.

Zobacz także: http://www.larobes.pl/skuteczna-sposoby-na-zaoszczedzenie-pieniedzy/

 

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here